Spódnice na różne okazje

Jednym z elementów garderoby, najbardziej kojarzących się z kobiecością, są niewątpliwie spódnice. Ogrom dostępnych w sklepach fasonów, wzorów czy kolorów sprawia, że stanowią ubranie idealne na wiele okazji.

Codzienność

Wiele pań preferuje noszenie spódnic na co dzień. Zakładają je, wychodząc na miasto, do kina, szkoły czy na luźne spotkanie z przyjaciółką. W tym przypadku panuje pełna dowolność i w zasadzie brak jakichkolwiek ograniczeń. Każda kobieta zakłada zatem taką spódnicę, która po prostu najbardziej jej odpowiada. Wiele podąża za najnowszymi trendami, inne poszukują swojego własnego stylu, bez oglądania się za aktualnie obowiązującą modą.

Na pewno spódnica noszona na co dzień powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wygodna. W ostatnim czasie nie brakuje miłośniczek jeansowych wersji mini. Materiał może być dodatkowo ozdobiony ciekawym haftem czy oryginalną naszywką, np. z kwiatowym wzorem lub wyrazistą grafiką. Oczywiście jeans nie jest jedyną opcją – świetnie sprawdzają się też modele spódnic np. z bawełny.

Imprezy i uroczystości

Przy tego typu okazjach spódnice muszą już być nieco bardziej wyszukane. Nie chodzi oczywiście o konieczność zakładania czegoś przesadnie eleganckiego – wiele zależy jednak od charakteru takiego wydarzenia. Na imprezę urodzinową, sylwestrową czy zabawę w klubie można założyć coś szalonego i oryginalnego. Nie zaszkodzi tu różnorodność barw, stylów czy dodatków.

Z kolei przy poważniejszych, bardziej formalnych uroczystościach, jak ślub czy komunia, zwykle dobiera się typ spódnicy raczej stonowane, np. satynowe lub jedwabne. Często zakłada się do niej koszulę, co nadaje eleganckiego wyglądu całej stylizacji.

Praca i spotkania służbowe

To, jakie spódnice powinno zakładać się, wychodząc do pracy, zależy oczywiście od charakteru zawodu. Jeśli nie obowiązuje żaden „dress code”, można dobrać kreacje dowolnie, jednak w większości przypadków wskazane jest oczywiście zachowanie odpowiedniej dawki klasy i szyku.

Elegancka spódnica w kolorze czarnym, szarym, granatowym, bordowym czy brązowym, wraz z jasną bluzką z kołnierzykiem, da oczekiwany efekt. Często też wybierane są wersje w odcieniach beżu, niekiedy również khaki czy zieleni. Jeśli chodzi o spódnicę do pracy, najbezpieczniejszą opcją będzie po prostu na elegancki minimalizm.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej