Jak wybrać sukienkę na ślub cywilny?

Co włożyć na ślub cywilny? To pytanie zadaje sobie każda kobieta oczkująca jednego z najważniejszych dni w swoim życiu. Ceremonia z udziałem urzędnika daje w kwestii ubioru wiele możliwości – przyszła panna młoda może postawić na klasyczną białą suknię ślubną lub wybrać krótszą, stylową sukienkę, która podkreśli doniosłość chwili.

Sukienki ślubne cywilny – co wybrać?

Wybór sukni ślubnej to niełatwe zadanie – także jeśli chodzi o uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego. Panie mają różne wyobrażenia dotyczące uroczystości, każda chce nadać jej wyjątkową oprawę, której elementem ma być efektowny ubiór.

Wybierając strój na ceremonię z udziałem urzędnika, trzeba pamiętać o doniosłości wydarzenia. Ubiór powinien być elegancki i schludny, to nie oznacza jednak nieciekawej, banalnej sukienki bez wyrazu. Prostotę można bez problemu połączyć z elegancją i szykiem w najlepszym wydaniu. Większość salonów ślubnych dba o bogatą ofertę, jeśli chodzi o sukienki ślubne cywilny. Wśród proponowanych modeli znajdują się klasyczne suknie ślubne, które można założyć i do urzędu, i do kościoła, jak i fasony zaprojektowane typowo z myślą o ceremonii w urzędzie: kreacje długie i krótkie, sukienki ślubne proste skromne, ale i ozdabiane koronką, kamieniami czy subtelnymi wycięciami.
Najważniejsze, by wybrana sukienka ślubna, odpowiadała oczekiwaniom panny młodej, by współgrała z jej typem urody i podkreślała naturalne piękno. Może mieć styl nowoczesny albo retro, być w stylu minimalistycznym albo wręcz przeciwnie: wyróżniać się ilością interesujących detali.

Jaki fason sukienki ślubnej na cywilny będzie najlepszy?

Kobieta poszukująca stroju na ślub cywilny może przebierać w fasonach, wzorach i kolorach. Długa suknia ślubna dekolt v? A może klasyczna biała sukienka koktajlowa? Albo sukienka w beżu czy pastelach? Wybór w salonach ślubnych jest ogromny.
Wielbicielki klasyki mogą postawić na sukienki ślubne proste skromne – o prostym kroju albo z wcięciem w talii, bez zdobień albo z delikatnymi detalami w postaci koronki czy efektownych guziczków. Inna klasyczna propozycja to biała, długa suknia ślubna dekolt V – ten model jest jednocześnie schludny i zmysłowy. Podkreśla kobiece atuty, ale jest daleki od wulgarności. Z pewnością wzbudzi powszechny zachwyt.

W sklepach dostępne są też bardziej nowoczesne modele sukienek na ślub cywilny. Panie, które lubią eksperymentować z modą, mogą nawet zrezygnować z tradycyjnej bieli i postawić na kolorowe elementy albo sukienkę w modnych pastelach.