Jak za pomocą butów optycznie wydłużyć nogi

Niestety nie wszystkie kobiety otrzymały od matki natury długie i szczupłe nogi. Wiele kobiet uważa, że ich nogi są krótkie i mało zgrabne. Z drugiej strony pragną też zakładać krótkie sukienki czy spódniczki, aby cieszyć się latem i piękną pogodą. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych trików na to, jak wizualnie wydłużyć nogi, aby poczuć się bardziej atrakcyjnie.

Buty w kolorze nude

Jeden ze sprawdzonych patentów na optyczne wydłużenie nóg to po prostu wybranie butów o odpowiednim kolorze, które dzięki temu zleją się z kolorem skóry i sprawią, że nogi będą wyglądały na dłuższe. Można oczywiście wybrać buty na obcasie, dzięki czemu nogi rzeczywiście zyskają kilka dodatkowych centymetrów, ale nawet płaskie balerinki damskie ze skóry mogą też optycznie zdziałać cuda.

Płaskie balerinki damskie ze skóry w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru skóry kobiety, które dodatkowo mają delikatnie wydłużony nosek, to naprawdę strzał w dziesiątkę. Warto wybierać takie balerinki damskie ze skóry, które mają malutki obcas o wysokości 1 lub 2 cm. Dzięki temu nogi naprawdę wyglądają na dłuższe, a jednocześnie kobiecie jest wygodnie i komfortowo.

Rajstopy w sprayu

Kolejny sposób na ekspresowe wyszczuplenie i wydłużenie nóg to po prostu zafundowanie sobie ładnej opalenizny. Oczywiście nie każdy lubi się opalać lub mam ku temu sposobność, natomiast od czego są samoopalacze oraz tak zwane rajstopy w sprayu? Za pomocą tego typu kosmetyków można naprawdę zdziałać wizualnie cuda, a to wszystko przy minimalnym wysiłku.

Tak zwane rajstopy w sprayu to kosmetyk, którego używa się tuż przed wyjściem z domu. Należy w odpowiedni sposób rozpylić go na nogach, a następnie cieszyć się doskonałym efektem. Nogi mają ładny jednolity kolor. Dzięki temu wyglądają na szczuplejsze i bardziej zgrabne.

Makijaż nóg czyli sposób na specjalne okazje

Jeżeli nawet delikatne buty w kolorze nude nie sprawią, że nogi będą wyglądały na bardziej smukłe i zgrabne, pozostaje jeszcze tak zwane makijaż nóg. W tym przypadku chodzi dosłownie o wykonanie makijażu czyli nałożenie ciemniejszego pudru na zewnętrznej części łydek. Dzięki temu nogi zyskają smuklejszy wygląd. To sposób na naprawdę specjalne okazje i wyjścia. Trudno w taki sposób malować swoje nogi na co dzień, ale w niektórych sytuacjach to naprawdę jedyny ratunek, dzięki któremu kobieta czuje się pewniej w krótkich spódniczkach i sukienkach.