Główne rodzaje liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem, który polega na redukowaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej w organizmie. Warto zapoznać się z głównymi rodzajami lipolizy oraz dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Liposukcja klasyczna

Wśród głównych rodzajów liposukcji można wskazać przede wszystkim liposukcję klasyczną, która polega na chirurgicznym usuwaniu tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. Tłuszcz jest odsysany mechaniczne, co jest dość inwazyjnym zabiegiem, po którym organizm musi się w odpowiedni sposób zregenerować. Klasyczna liposukcja może wiązać się ze sporymi dolegliwościami bólowymi oraz niekorzystnymi konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego w obecnych czasach odchodzi się od wykonywania tego rodzaju zabiegów.

Liposukcja kawitacyjna

Kolejnym rodzajem liposukcji jest lipoliza kawitacyjna, inaczej nazywana także ultradźwiękową. Nie jest to tak inwazyjny zabieg, jak klasyczna liposukcja, dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że jest bezpieczniejszy dla pacjentów. W tym przypadku komórki tłuszczowe niszczone są dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych. Dzięki tego rodzaju liposukcji możliwa jest redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale także ujędrnianie skóry.

Liposukcja iniekcyjna

Liposukcja iniekcyjna to kolejny rodzaj lipolizy, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku wykorzystywane są specjalne preparaty, które są wstrzykiwane pod skórę. Dzięki nim następuje rozpuszczanie komórek tłuszczowych oraz ich redukcja. Pełne efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach od jego wykonania.

Liposukcja laserowa

W obecnych czasach największą popularnością wśród pacjentów cieszy się liposukcja laserowa, która nie jest uznawana za bardzo inwazyjną. Podczas niej do niszczenia komórek tłuszczowych wykorzystywane jest światło lasera. Oprócz redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej możliwe jest także ujędrnienie skóry oraz poprawienie w niej ukrwienia. Na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/, można znaleźć więcej informacji na temat zabiegu liposukcji.