depilacja laserowa w Warszawie (2)

Depilacja nie tylko dla kobiet

Coraz więcej panów poddaje się nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej oraz kosmetycznym. Nie wynika to bynajmniej z ich zniewieścienia, a potrzeby dbania o swoją urodę i podkreślania jej atutów. Jednym z najczęściej wybieranych przez panów zabiegów jest depilacja laserowa w Warszawie.

Dlaczego panowie poddają się depilacji?

Męska skóra jest dużo grubsza niż kobieca. Mimo to, panowie mają nieco niższy próg bólu niż panie, i nie są w stanie zrozumieć powiedzenia „aby być piękna, trzeba się nacierpieć”. Większość mężczyzn nie poddawałoby się żadnym zabiegom w ogóle, gdyby miały one być bolesne.

Męska skóra charakteryzuje się też grubszymi i ciemniejszymi włosami. Panowie świetnie sobie z tym radzą, gdy chodzi o włosy na brodzie, jednak zupełnie przerasta ich fakt posiadania gęstego futerka na nogach, klatce piersiowej czy plecach. Panowie krępują się wyjść w takim „swetrze” na plażę, poza tym tak gęste owłosienie jest niehigieniczne.

Jakie partie ciała depilują mężczyźni

Powszechnie akceptowane u panów jest owłosienie w zasadzie w każdej partii ciała, jednak mężczyźni z ciemną karnacją i czarnymi włosami zwykle obdarzeni są większą ilością testosteronu, który czyni ich gęsto owłosionymi praktycznie wszędzie. Panowie najczęściej depilują więc klatkę piersiową oraz plecy, ponieważ uważają, że tylko wydepilowana klatka potrafi ładnie wyeksponować ich umięśniony tors.

Depilacja laserowa w Warszawie przyciąga też panów o bujnie owłosionych łydkach, a także pachach. Najczęściej korzystają z tych usług sportowcy, którzy ze względu na życie w ciągłym ruchu dużo się pocą i w rezultacie takie owłosienie utrudnia im utrzymanie właściwej higieny.

Jak działa laser na męskie włosy

Aby poddać się depilacji laserem, najlepiej mieć dużą ilość pigmentu melaniny w mieszku włosowym. Wówczas barwnik dobrze absorbuje falę świetlną i hamuje cykl wzrostu włosa. Panowie o ciemnej karnacji i włosach zwykle mają dostatecznie dużo melaniny, by zabieg depilacji laserowej zadziałał na nich poprawnie.

Jednak grubość ich włosów oraz ich ilość często sprawia, że nie wystarcza jeden ani dwa zabiegi, aby usunąć całkowicie owłosienie. Bywa jednak, że panowie zadowalają się pierwszymi efektami, ponieważ ich celem niekoniecznie była trwała redukcja owłosienia i idealnie gładka klatka piersiowa, lecz tylko zmniejszenie ilości i zagęszczenia włosków. W takiej sytuacji zabieg można wykonać tylko 1-2 razy, jednak dla utrzymywania efektu rzadszych włosków warto go powtarzać raz do roku. Wtedy mężczyzna dużo zyskuje na wyglądzie.