Czym jest dermapen i na czym polega?

Dermapen to małe urządzenie umożliwiające przeprowadzenie zabiegu mezoterapii mikroigłowej mającej na celu odżywić, nawilżyć oraz odmłodzić skórę i zniwelować przebarwienia oraz worki pod oczami, a także pobudzić włókna kolagenowe i elastynę.

Czym jest dermapen i na czym polega?

Dermapen to innowacyjny zabieg, który przeprowadzany jest za pomocą głowicy z 12 mikroigłami, które nakłuwają skórę na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm. Zabieg Dermapen polega na mikrouszkodzeniach skóry, podczas których pobudzana jest ona do produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. Zabieg ten wpływa na ujędrnienie oraz odmłodzenie skóry. Mikroigły dostając się pod skórę mogą dostarczać do niej również składniki odżywcze dobrane pod względem potrzeb pacjenta.

Efekty zabiegu dermapen

Efekty po zabiegu widoczne są już po pierwszej serii. Zabieg dermapen pozwala poprawić jędrność skóry, zmniejszyć ilość zmarszczek, a także zniwelować worki pod oczami i przebarwienia skórne. Zabieg sprawia, że skóra jest promienna oraz odświeżona. Zabieg dermapen jest szczególnie zalecany dla osób, które mają blizny po trądziku, ponieważ mezoterapia pozwala na ich niwelację.

Dermapen jak często wykonywać?

Zabieg trwa około 30 minut i zaleca się wykonywać od dwóch do 5 sesji. Każda z sesji wykonywana jest po upływie określonego czasu. Dermapen jak często? Częstotliwość zabiegu uzależniona jest od efektu oraz oczekiwań klientów. Skóra poprawia się już po pierwszej sesji jednak kolejne z nich pozwalają utrzymać jej doskonałą kondycję przez dłuższy czas. Koszt zabiegu wynosi od 300 do 1000 zł za jedną sesję i zależny jest od wielkości partii na których będzie wykonywany.

Zalecenia po zabiegu oraz przeciwwskazania do zabiegu

Po zabiegu skóra musi być regularnie nawilżana i chroniona przed słońcem. 2 -3 dni po zabiegu na miejscach mikrouszkodzeń pojawić może się zaczerwienienie i opuchlizna, dlatego należy jak najwięcej odpoczywać. Zabieg dermapen nie może być wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, osób ze stanami zapalnymi skóry, a także osób z nieuregulowaną cukrzycą oraz mających problemy z krzepliwością krwi. Przed każdym zabiegiem pacjent poddawany jest wywiadowi, który ma za zadanie wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu dermapen.