Zakupy w cieniu bakterii

Shopping to modne określenie (z języka angielskiego) na zakupowy maraton. Z reguł zakupy, szczególnie te odzieżowe, kojarzą się z relaksem, dobrym nastrojem czy wydawaniem sporej sumy pieniędzy. A z czym zwykle nie jest kojarzone nabywanie dóbr w centrach handlowych? Z masą wirusów i bakterii jakie przewijają się przez wieszaki sklepowe i ubrania! Pandemia pokazała jak nieostrożni w sprawach higieny do tej pory byliśmy. Przyjrzyjmy się sprawie dokładniej, czy Ty również nie byłeś świadomy zagrożenia?

Wirusy i bakterie gratis?

Standardy się zmieniają wraz z upływem czasu. Te dotyczące zakupów również. Mimo że wciąż to kobiety są prawdziwymi łowczyniami w centrach handlowych, to mężczyźni również coraz chętniej udają się na shopping.

W zakupowym szale klienci entuzjastycznie przymierzają wiele ubrań, które przechodzą z rąk do rąk. Już tutaj wyobraźnia powinna dać nam sygnał ostrzegawczy o zagrożeniu. A co jeśli na pierwszy plan wysuniemy sklepy z bielizną? Jest to niezwykle intymna część garderoby, mająca szczególny kontakt z ciałem. Co za tym idzie, szczególnie łatwo wirusy i bakterie chorobotwórcze przenoszą się w sklepach z bielizną. Jeżeli nie chcemy w gratisie do bielizny otrzymać jakiegoś zakażenia, to warto wiedzieć na co powinniśmy zwracać uwagę w miejscach typu bielizna sklep.

Jak się chronić?

W butikach z ubraniami coraz częściej pracownicy dezynfekują przymierzane przez klientów rzeczy. Niestety nie jest to standard wymagany w każdym sklepie. Dodatkowo bardzo rzadko praktykowany przez sklepy z bielizną. Biustonosze nie niosą ze sobą takiego zagrożenia jak wszelkie majtki. Często mają one plastikową osłonkę, ale nigdy nie mamy pewności kto i jak mierzył dany eksponat przed nami.Najlepszą ochroną będzie nasza wrażliwość na aspekty higieniczne podczas wizyt w sklepach z bielizną i nie tylko.

Jeżeli masz swój ulubiony bielizna sklep i dobrze go znasz to zrezygnuj z mierzenia! Ten sam rozmiar fig może się różnić u różnych producentów, ale nigdy u tego samego. A skoro znasz swojego ulubionego producenta i rozmiar, to najbezpieczniejszą alternatywą jest sklep z bielizną online. W dzisiejszym świecie śmiało można powiedzieć, że jeśli jakiejś firmy nie ma w internecie to nie istnieje. Z pewnością odkryjesz idealny dla Ciebie sklep z bielizną online.

Kupujmy bezpiecznie!