Odzież z Europy i z Ameryki

Odzież używana to wciąż dobry sposób na własny biznes. Dobrej jakości ubrania z drugiej ręki mogą być zdecydowanie lepszą alternatywą dla wcale nie tanich i często nie najlepszej jakości ubrań zalegających w sklepach sieciowych. Import odzieży używanej odbywa się z wielu krajów i cieszy się dużą popularnością.

Z Europy i z Ameryki

Import odzieży używanej odbywa się z różnych części świata. Dużą część stanowią ubrania z krajów europejskich, w tym przede wszystkim skandynawskich. Każdy kraj, a często także dzielnica, wyrobiły sobie już pewne opinie wśród kupujących importowaną odzież używaną, np. z Włoch z okolic Mediolanu. Szczególną popularnością cieszy się między innymi odzież z krajów skandynawskich jak Dania czy Szwecja, ponieważ odznacza się zdecydowanie wysoką jakością.

Nie mniejszą uwagą cieszy się odzież z Ameryki Północnej, głównie z takich aglomeracji jak Nowy York czy New Jersey. To gwarancja nie tylko dobrej jakości, ale także znanych marek, które są rozpoznawalne wśród klientów i ubrania od tych producentów rozchodzą się w pierwszej kolejności.

Odzież sortowana i niesortowana

Import odzieży używanej może mieć różną formę. Przede wszystkim zwraca się uwagę na to, czy ubrania były sortowane, czy może raczej nie. Posortowane ubrania to gwarancja, że otrzymuje się towar najwyższej jakości, ponieważ wszelkie sztuki odzieży, które posiadają jakieś wady, np. plamy, są usuwane i do worków pakowane są tylko te zupełnie nie zniszczone.

Tzw. „niesort” to odzież, która trafia do worków bez wcześniejszego przeglądania. Może się więc okazać, że w workach znajdą się sztuki odzieży w nie do końca dobrym stanie. Jednak ona również cieszy się dużą popularnością, ponieważ bywa nieco tańsza od odzieży sortowanej i także może pozytywnie zaskoczyć.

Cena odzieży używanej z importu

Importowana odzież używana sprzedawana jest w różnych cenach. Koszt uzależniony jest między innymi od tego, skąd pochodzi odzież, a także czy jest sortowana. Zakupuje się ją w workach na kilogramy i zazwyczaj możliwe są również korzystne rabaty, szczególnie gdy bierze się większą ilość. Najdroższy zazwyczaj jest tzw. „outlet”, w którym znajdują się nowe ubrania z metkami, które nie znalazły swoich nabywców nawet na posezonowych wyprzedażach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.