Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybranie pierścionka zaręczynowego nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Czym należy się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej marzy o otrzymaniu od swojego partnera pierścionka zaręczynowego. Chodzi w tym przypadku nie tylko i wyłącznie o kamień, ale również jego symbolikę. Zwiastuje ona udane, a także długie małżeństwo.

Należy mieć świadomość, że diament, jako najtwardszy minerał jest symbolem bardzo trwałego związku. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że pierścionki z wspomnianym minerałem z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Pierścionek z szafirem

Każda kobieta na pewno ucieszyłaby się z otrzymania pierścionka zaręczynowego z szafirem. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dokładnie symbolizuje wspomniany minerał. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w pierścionek z szafirem u renomowanego producenta. Nie warto oszczędzać na wspomnianym produkcie.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szafir jest naturalnym kamieniem, który doskonale będzie komponował się z blond włosami i jasną cerą. Niezwykle szlachetnie będzie prezentował się także na palcu przedstawicielki płci pięknej posiadającej rude włosy.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem

Można zaobserwować, że w ofercie coraz większej liczby salonów jubilerskich znajduje się pierścionek z rubinem. Godny uwagi jest fakt, że to najtrwalszy minerał zaraz po diamencie.

Należy mieć świadomość, że czerwony kolor doskonale będzie się prezentował zwłaszcza u kobiet posiadających lekko brzoskwiniową cerę. Rubin nie tylko i wyłącznie doda paniom energii, ale również przywróci do życia optymizm.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Nie wszyscy wiedzą czym dokładnie różni się brylant od diamentu. Warto wiedzieć, że brylant w najprostszym możliwym ujęciu jest oszlifowanym diamentem.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie cała tajemnica tkwi w szlifie, który nadaje diamentowi właściwy kształt. Oczywiście pierścionki z brylantem są bardzo drogie. Nie każdy mężczyzna może pozwolić sobie na jego zakup.

Pierścionki z szafirem dostępne są w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.