Kiedy wybrać suknię ślubną?

Jednym z częściej powtarzających się jest pytanie o to, kiedy zacząć poszukiwania sukni ślubnej. Oczywiście, nie ma żadnej zasady, której przestrzeganie byłoby obowiązkowe. Dobrą suknię można znaleźć nawet trzy tygodnie przed ślubem. Jeśli jednak mamy nieco czasu, starajmy się wykorzystać go jak najlepiej.

Plan przygotowań

Suknie ślubne są proponowane w imponującym wyborze. Doświadczenie przyszłych panien młodych podpowiada jednak, że ich wybór nie jest wcale prosty. Pierwsze podejście do znalezienia tej najpiękniejszej warto więc zrobić już po ślubie. Dobra suknia ślubna to coś więcej niż rozwiązanie odpowiadające najnowszym trendom. Jeśli mamy czuć się w niej dobrze, powinna odpowiadać naszemu charakterowi. Warto więc rozpocząć poszukiwania jeszcze przed pierwszą wizytą w salonie. Dziś jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Warto więc analizować social media, blogi poświęcone ślubowi i… zdjęcia z wesel znajomych. Jeśli na pierwszą przymiarkę pójdziemy z pewną wizją sukni ślubnej, z pewnością łatwiej będzie nam znaleźć rozwiązanie, które przypadnie nam do gustu.

Czas decyzji

Jeśli nie chcemy wybierać sukni ślubnej na ostatnią chwilę, na pierwszą przymiarkę zdecydujmy się około ośmiu miesięcy przed ślubem. Czasem już w pierwszym salonie znajdziemy dokładnie taki model, jaki nam odpowiada. Może być jednak i tak, że suknia naszych marzeń nie przetrwa konfrontacji z rzeczywistością. Pierwszą przymiarkę dobrze jest odbyć w towarzystwie. Nie poleca się jednak zabierania ze sobą zbyt wielu osób. To, co wygląda uroczo na filmach, może wprowadzić trudny do opanowania chaos, który nikomu nie pomoże. Pierwszy salon ślubny nie musi być wcale tym, w którym zaopatrzymy się w sukienkę. Nawet mając już upatrzony konkretny model możemy szukać dalej. Suknia ślubna nie musi być też nowa. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby postawić na model wprost z wypożyczalni. Około pół roku przed ślubem dobrze jest jednak podjąć ostateczną decyzję. Pozwoli to na dopasowanie sukni do naszych indywidualnych potrzeb. Da nam też czas na skompletowanie dodatków.