Idealnie dopasowane buty – jak znaleźć?

Buty to jeden z najistotniejszych elementów codziennej stylizacji. Nie chodzi tu jednak tylko o to, jak się prezentują, ale przede wszystkim o właściwe dopasowanie modelu do potrzeb użytkownika. Jak znaleźć idealnie dobrane obuwie? Gdzie kupić duże buty damskie?

Rozmiar przede wszystkim

Rzeczą naturalną jest, że fason, wzór, materiał czy kolor obuwia to bardzo ważna sprawa. Jednak dla zdrowia i samopoczucia kluczowe jest dobranie butów przede wszystkim pod względem ich wielkości i konstrukcji. Szczególne znaczenie ma oczywiście rozmiar – zakup zbyt ciasnych lub za dużych pantofli, szpilek, kozaków czy sportowego obuwia to ogromny dyskomfort podczas każdej aktywności.

Źle dobrane buty potrafią skutkować nie tylko niewygodą i gorszym samopoczuciem podczas pracy, spacerów czy uprawiania sportu, ale również szeregiem nieprzyjemności zdrowotnych. Stopy narażone są na otarcia, pojawianie się pęcherzy, odcisków, a nawet deformacji. Noszenie nieodpowiedniego obuwia często kończy się wadami postawy, a także różnorodnymi urazami wskutek np. potknięcia.

Pomiar stóp – zasady

Aby użytkowanie obuwia było w pełni satysfakcjonujące, należy zadbać o znalezienie właściwego rozmiaru. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim każda marka posiada rozmaite modele, które różnią się numeracją. W sklepie stacjonarnym konieczne jest więc przymierzenie butów, aby mieć pewność, że dobrze leżą na nodze. Z kolei zakup online wymaga dokonania pomiaru stopy.

Mierzenie najlepiej przeprowadzać popołudniu lub w godzinach wieczornych. Pomiar poranny może nie być skuteczny, ponieważ stopa jest wówczas nieco mniejsza niż w dalszej części dnia, co w rezultacie skończy się nabyciem zbyt małych butów. Najlepszym sposobem na sprawdzenie długości jest użycie kartki papieru. Wystarczy postawić na niej stopę, zaznaczyć koniec pięty i czubek najdłuższego palca, a następnie zmierzyć linijką, ile centymetrów dzieli oba punkty. Znając długość stopy, można z łatwością dobrać rozmiar buta na podstawie tabeli danego producenta.

Duże buty damskie – zakup niestandardowych rozmiarów

Choć butów w sklepach nie brakuje, sporo pań ma problem z niestandardowym rozmiarem i znalezieniem właściwego modelu. O ile nabycie obuwia na mniejsze stopy nie stanowi może aż takiej trudności, to kłopot pojawia się, gdy poszukiwane są duże buty damskie. Chodzi tu o rozmiary od 43 do 46.

Tradycyjne sklepy obuwnicze nastawione są bowiem na najbardziej uniwersalne wielkości obuwia. Zakup dużych butów damskich jest w takich miejscach często niemal niemożliwy. Najlepiej więc wymarzonych modeli szukać w sklepach internetowych. Wybrane punkty online prowadzą sprzedaż atrakcyjnego, modnego obuwia, które z pewnością zadowoli każdą klientkę.