Kudzu Root – roślina, która przezwycięży każdy nałóg!

Z nałogami bywa różnie. Są takie, od których można się szybko uwolnić ale są też takie, które wciągają w zastraszającym tempie i nie można sobie z nim poradzić tak szybko, jakby się chciało. Wiadomo, że wszystko jest kwestią silnej woli i dobrego nastawienia. Jednak często bywa tak, że uzależnienie jest silniejsze, że człowiek okazuje się być zbyt słabym na to, by postanowić o zaprzestaniu palenia czy picia. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak sobie pomóc? Jak wyleczyć się z uzależnienia? Odpowiedź jest dość prosta, choć mało znana w Polsce – Kudzu Root.

Kudzu korzeń – co to jest?

Kudzu Root jest to roślina, która posiada właściwości lecznicze, znajdujące się w liściach i korzeniu. Właściwości te to możliwość pohamowania zapotrzebowania na kolejną dawkę alkoholu czy nikotyny. Jak to działa? Otóż, pijąc alkohol czy paląc papierosy, człowiek staje się zrelaksowany, wyluzowany, szczęśliwy. Wszystko to jest zasługą tak zwanych hormonów szczęścia, czyli serotoniny i dopaminy. Hormony te uwalniają się wówczas, kiedy człowiek dokonuje przyjemnych czynności, jak chociażby zjedzenie ulubionej potrawy. Takie same hormony uwalniają się podczas zażywania używek – w końcu teoretycznie one są po to, żeby człowiekowi poprawić humor. Jak więc kudzu korzeń może pomóc? W podobny sposób! Coś na zasadzie: „czym się strułeś, tym się lecz”. Jednak nie do końca, gdyż w odróżnieniu od papierosów czy alkoholu, kudzu Root jest zdrową rośliną, jak najbardziej zalecaną przez terapeutów.

Kudzu Root – działanie

Działanie tej „magicznej” rośliny jest całkiem proste. Podobnie do używek, jej zażycie powoduje wydzielanie się hormonów szczęścia. Dzięki temu, nie ma potrzeby sięgania po kolejny kieliszek z winem czy kolejnego papierosa. Kudzu Root jest przy tym stuprocentowo zdrowe dla organizmu. Co więcej, roślina ta ma również zbawienny wpływ na cały organizm. Na przykład – wspomaga regenerację organizmu, łagodzi bóle głowy, reguluje poziom cukru we krwi, usprawnia pracę jelit, wspomaga odchudzanie, wzmacnia odporność. Jest idealna do oczyszczania organizmu z toksyn, co zresztą jest kluczowym aspektem walki ze wszelkimi nałogami. Oczyszczanie organizmu i umysłu. Uwalnianie się od złego i kierowanie się ku lepszemu, zdrowszemu życiu.

Kudzu Root dawkowanie

Aby roślina działała tak, jak powinna, należy stosować jej około dwóch, czterech tabletek dziennie. Kudzu Root dawkowanie, zwłaszcza w początkowej fazie walki z uzależnieniami, powinno być nieco zwiększone. Niestety, nie ma nic „ot tak”. Kuracja, aby była skuteczna, musi trwać minimum dwa lata. Nie ma nic od razu. Z uzależnienia wychodzi się latami, jest to zawiły proces walki z własną psychiką. Łatwe wejście do nałogu nie oznacza łatwego wyjścia. Jednak jeżeli się chce, można osiągnąć naprawdę wiele! A Kudzu Root na pewno w tym bardzo pomoże!