Kiedy się wybrać na wakacje nad morzem z psem?

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto planować wakacje nad morzem z psem, zawsze jest pozytywna. Sytuacja zaczyna się komplikować przede wszystkim wtedy, gdy zastanawiamy się, kiedy wybrać się na nie. Tak wyjazd w sezonie, jak i po jego zakończeniu wiąże się przecież nie tylko z zaletami, ale i z pewnymi niedogodnościami.

Blaski i cienie wakacji w środku sezonu

Osoby wybierające się na wakacje z psem w tak zwanym sezonie turystycznym, z pewnością mogą liczyć na szereg atrakcji. Nad morzem latem wiele się dzieje. Nie ma więc miejsca na nudę bez względu na to, czy szuka się atrakcji w dzień, czy też późnym wieczorem. To znakomita okazja na zawieranie nowych znajomości oraz świetny czas na poznawanie innych rodzin, które również podróżują w towarzystwie psów.

Niestety, należy liczyć się z tym, że nie wszystko, co wiąże się z nadmorskimi wakacjami w szczycie sezonu, jest tak samo atrakcyjne. Trudno mówić choćby o zadowoleniu z cen, które często są po prostu nieadekwatne do jakości tego, czego dotyczą. Należy też liczyć się z tym, że lista miejsc, do których można będzie zawitać w towarzystwie psa, okaże się mocno ograniczona.

Wakacje nad morzem z psem poza sezonem – co warto wiedzieć?

Jeśli liczymy na to, że wakacje nad morzem z psami będą atrakcyjne także dla nich, lepszą opcją może być zaplanowanie ich poza sezonem, choćby w drugiej połowie września. Nad morzem jest wtedy znacznie mniej turystów, tak psy, jak i ich opiekunowie czują się więc zdecydowanie swobodniej niż w środku lata. Trudno też mówić wtedy o ograniczeniach z dostępnością do miejsc takich, jak plaże, co jest doskonałą wiadomością dla opiekunów aktywnych piesków. Same miejsca noclegowe również są tańsze niż w środku lata.Nie można jednak nie zauważyć i tego, że nad morzem – zwłaszcza na polskim wybrzeżu Bałtyku – jesienią niewiele się dzieje. Nie każdemu to przeszkadza, osobom tęskniącym za intensywnością wrażeń może się jednak zwyczajnie nudzić. Trudno też liczyć na duże grono innych turystów, a tym samym – na okazję do nawiązywania kolejnych znajomości.