Depilacja w czasie ciąży

Bezpieczne depilowanie ciała w czasie ciąży to temat, któremu warto poświęcić trochę uwagi. Nie powinno się zaniedbywać tej kwestii, ponieważ można sobie zaszkodzić, decydując się na metodę depilacji odradzaną zarówno przez kosmetyczki, jak i samych lekarzy. Co trzeba wiedzieć, aby zadbać o siebie bez dodatkowego stresu?

Kobieta w czasie ciąży może stosować depilację!

Przede wszystkim należy podkreślić to, że depilacja nie jest zabroniona w czasie ciąży. Można zadbać o swój komfort i atrakcyjny wygląd bez obaw o zaszkodzenie sobie lub dziecku. Jednak trzeba pamiętać o tym, że niektóre sposoby usuwania włosków z ciała są niewskazane, a inne wręcz zabronione. Mając to na uwadze, nie trzeba się będzie martwić o niechciane konsekwencje zabiegów.

Delikatna depilacja to coś, z czego nie trzeba decydować w czasie ciąży. Usuwanie włosków za pomocą maszynki do golenia nie naraża na poważne zagrożenia. Trzeba jednak dbać o to, by utrzymywać maszynkę w jak największej czystości, a także bardzo uważać, by się nie zaciąć. Istotne jest też to, jakich kremów i pianek do golenia się używa, bo składniki w nich zawarte mogą podrażniać skórę i powodować infekcje.

Skóra w czasie ciąży staje się bardziej wrażliwa na różne składniki zawarte w kosmetykach, dlatego lepiej unikać silnie działających preparatów. Delikatne produkty do wrażliwej skóry na pewno się przydadzą, jednak lepiej zawsze sprawdzać ich skład.

Bezpieczna Depilacja w ciąży

W czasie oczekiwania na przyjście na świat swojego dziecka nie należy myśleć o depilacji, która przynosi długotrwałe efekty. Niestety usuwanie owłosienia przy użyciu metod takich jak wosk czy depilator to większa ingerencja w skórę.

Depilacja woskiem, jak wiadomo, wiąże się z bólem, a w czasie ciąży odczuwa się go silniej. Mało tego, użycie wosku idzie w parze ze stresem, a ten niekorzystnie wpływa na dziecko. W dodatku taki zabieg może skończyć się powstawaniem trwałych ”pajączków” na nogach. Używając depilatora, nawet najnowocześniejszego, również narażamy się na ból, co w ciąży jest szczególnie niewskazane.

Nie ma mowy o tym, by używać epilatorów stworzonych do domowego użytku lub tych dedykowanych gabinetom kosmetycznym. Są bardzo niebezpieczne – ich użycie grozi nawet poronieniem. Należy pamiętać, że depilacja laserowa nie dość, że naraża na ból, to może skończyć się poparzeniem, a to w okresie ciąży może być dużym problemem. Lepiej zatem stosować może niezbyt nowoczesne, ale nienarażające na niechciane i poważne konsekwencje metody depilacji.