Jak dbać o włosy i skórę zimą?

Jesień oraz zima to moment, gdy nieuchronnie zbliżają się problemy z osłabionymi włosami oraz problemy ze skóra, która zimą ma na prawdę ciężko. Jak dbać o skórę oraz włosy, by przetrwać ten trudny czas?

Włosy spod czapki

W tym trudnym dla włosów momencie warto dobrze się o nie zatroszczyć, by na wiosnę mogły być piękne i zdrowe. O włosy należy dbać stosując odpowiedni szampon oraz maksi do włosów, które poprawią ich kondycję.

Bardzo skuteczne są naturalne suplementy, które od wewnątrz wspomogą osłabiony włos. Warto zwrócić uwagę na bio suplementy mineralne z jodem oraz krzemem. Suplementy naturalne, które mają bardzo dobroczynny wpływ na włosy to mieszanki oparte na bazie skrzypu polnego, który od wieków uważany jest za jedno z najskuteczniejszych ziół w pielęgnacji włosów.

Odżywki oraz balsamy, które stosujemy, również powinny być oparte na naturalnych składnikach. Naturalne ekstrakty rumianu, nostrzyka, werbeny czy rozmarynu będą miały dobry wpływ na włosy.

Skóra zimą

Skóra twarzy wcale nie ma lżej niż włosy. Zimą skóra wystawiona jest na działanie mrozu oraz słońca, które mimo iż często sobie tego nie uświadamiamy, działa na skórę.

Najważniejszym kosmetykiem na zimę jest dobry krem. Powinien zawierać substancje, dzięki którym skóra utrzyma wodę oraz złagodzi podrażnienia wywołane mrozem. Musimy również dbać o ochronę skóry przed promieniami UV.

Zima jest dobrym okresem na zabiegi kosmetyczne. Lato wyklucza wiele zabiegów, gdyż skóra nie powinna mieć po nich kontaktu ze słońcem. Zimą, mimo iż musimy pamiętać, że słońce cały czas jest, nawet gdy niebo jest pochmurne, nasza skóra dużo lepiej zniesie zabiegi pielęgnacyjne.

Na wygląd skóry wpływ ma kondycja wątroby, dlatego warto zimą wspierać organizm stosując bio suplementy. Dieta dla zdrowej skóry musi uwzględnić nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy C i B. Naturalne suplementy dla skóry powinny mieć chrom, biotynę, cynk, miedź, jod, kwas foliowy oraz selen. Ekstrakty z bambusa oraz pokrzywy zawierają krzem, a ekstrakt z pnączy perzy wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Zimą włosy i skóra powinny być pod specjalnym nadzorem. Suplementy naturalne wspomogą nas w przetrwaniu tego trudnego okresu. Pielęgnując skórę i włosy w odpowiedni sposób możemy być pewne, że na wiosnę będziemy wyglądać na zdrowe i wypoczęte.