Proteza Szczecin

Jak uzupełnić braki w łuku zębowym?

Zadbane zęby to nie tylko wyznacznik zdrowia, ale też często statusu materialnego i pozycji społecznej. Warto zatem dbać właśnie o to, jak prezentuje się nasz uśmiech. Dzisiaj zęby można uzupełnić nawet płacąc na raty, a dobrej jakości protezy Szczecin można zrealizować również w ramach ubezpieczenia NFZ.

Proteza Szczecin – dla kogo

Niestety zaniedbane zęby nie zawsze wynikają tylko i wyłącznie z braku dbałości o zdrowie jamy ustnej. Czasami proteza jest jedynym rozwiązaniem w przypadku poważnych problemów zdrowotnych i różnych procedur medycznych, którym było się poddanym. Zęby można stracić również w wypadku lub w związku z jakimiś zdarzeniami losowymi. Proteza Szczecin to rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym uśmiechem bez względu na swoje okoliczności życiowe. Nawet jeżeli z jakichkolwiek powodów straciło się część zębów, można odbudować je dzięki nowoczesnym protezom na implantach. Protezy Szczecin to rozwiązanie właśnie między innymi w takich przypadkach.

Proteza na implantach Szczecin

Stomatologia estetyczna rozwija się bardzo szybko i zapewnia coraz więcej dobrych rozwiązań dla pacjentów. Są one po pierwsze bardzo trwałe. Inwestycja w uzupełnienie zębów to zatem w tym przypadku inwestycja na lata. Proteza z powodzeniem może przetrwać nawet wiele lat w praktycznie nienaruszonym stanie. Poza tym zęby uzupełnione w ten sposób wyglądają bardzo naturalnie. Proteza na implantach Szczecin to zatem rozwiązanie estetyczne, dające świetny efekt. Postronnym osobom trudno jest w ogóle domyślić się, że konkretny człowiek nie ma swoich zębów naturalnych. To ważne szczególnie dla tych osób, które swoje naturalne zęby straciły wcześnie, na przykład w związku z okolicznościami zdrowotnymi.

Implanty zębowe Szczecin

Proteza mocowana na implantach, wymaga w pierwszej kolejności założenia właśnie implantu, który najczęściej przygotowywany jest z tytanu. Takie tytanowe implanty doskonale wrastają w kość, dzięki czemu pacjent nie odczuwa najmniejszych negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Kolejnym etapem jest przygotowanie protezy na podstawie wycisku pobranego od konkretnego pacjenta. Od pierwszego spotkania ze stomatologiem i protetykiem, do finału w postaci nowych zębów, musi upłynąć trochę czasu. Najważniejszy jest jednak ostateczny efekt, którym są estetycznie i naturalnie wyglądające zęby. Współczesna medycyna estetyczna to zatem ratunek dla osób, które z powodu brzydkiego uzębienia czują się niekomfortowo i źle. Więcej informacji można zdobyć u dobrego stomatologa w Szczecinie, który odpowie na szereg nurtujących pacjenta pytań.