Zabiegi kosmetyczne dla dwudziestolatek

Dwudziestoletnia cera to marzenie każdej kobiety. Większość pań chciałaby zachować jej świeżość i młodość z czasów gdy miało się zaledwie 20 lat! Nic prostszego – dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym rozpoczętym już w młodym wieku jest szansa, by do późnego wieku cieszyć się promienną cerą.

Peeling to podstawa

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych dla każdej kobiety powinien być regularny peeling twarzy. Złuszczanie martwego naskórka i delikatne pobudzenie krążenia pozwoli udostępnić świeży naskórek i poddać go kolejnym zabiegom pielęgnacyjnym. Peeling chemiczny lub kawitacyjny to odpowiednie zabiegi kosmetyczne w Esteti Med. Można je zamówić osobno dla regularnej pielęgnacji cery. Poddając się innym zabiegom kosmetycznym w Esteti Med, peeling dobrany do rodzaju cery jest podstawą jego wykonania!

Zadaniem peelingu jest otwarcie skóry na działanie odżywczych substancji zawartych w kolejnych substancjach pielęgnujących. Jest to zabieg bezbolesny i niezwykle przyjemny – poddawać się mu warto przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Nawilżanie i odżywienie

Kolejne zabiegi kosmetyczne w Esteti Med następujące po dogłębnym peelingu, to nawilżanie. Skóra bez wody traci elastyczność i staje się wiotka, podatna na zmarszczki. Dlatego też należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie za pomocą specjalnie dobranych maseczek.

Skóra po zimie, nawet u dwudziestolatek, wymaga specjalnego odżywienia, ponieważ jest osłabiona i gorzej odżywiona. Specjalne maseczki witaminowe pełne antyoksydantów pozwalają odżywić skórę od zewnątrz, nadać jej młodzieńczego blasku i zachować jej wigor. Takie zabiegi kosmetyczne w gabinetach medycyny estetycznej powinno się wykonywać przynajmniej 2 razy w miesiącu, dla zachowania witalności cery do późnego wieku.

Zabiegi laserowe

Niektóre dwudziestolatki, choć nie dotyczy ich jeszcze problem zmarszczek, mają kłopoty z cerą trądzikową, przebarwieniami lub pękającymi naczynkami. Najlepiej radzą sobie z tym zabiegi laserowe, również dostępne w Esteti Med. Korzystanie z tych zabiegów wpływa bardzo korzystnie na cerę i pozwala pozbyć się szpecących blizn, trądziku czy naczynek.

Zabiegi laserowe są bezpieczne dla osób w każdym wieku, jednak należy przestrzegać pewnych przeciwwskazań do ich stosowania. Dobrej jakości gabinety medycyny estetycznej poinformują zawsze pacjentkę, jakie zabiegi będą niewskazane w odstępie kilku dni od zabiegu laserowego. Oprócz zabiegów laserowych na twarz, dwudziestolatkom warto skusić się na zabiegi depilacji laserowej.