Wybór sukni ślubnej dla puszystej panny młodej

Nie wszystkie panny młode mają figurę modelki. Nie oznacza to jednak, że w wyjątkowym dniu nie mogą pięknie wyglądać. Dobrze dobrana suknia ślubna ukryje mankamenty, ale równocześnie podkreśli atuty.

Suknie ślubne dla puszystych

W przypadku pań o okrąglejszych kształtach najlepiej sprawdzą się Suknie ślubne w kształcie litery A. Doskonale podkreślą wydatniejszy biust, ale równocześnie wyszczuplą okrągłości brzucha i bioder. Ten fason przeznaczony jest dla kobiet o sylwetce „gruszki” lub „jabłka”. Charakteryzuje się dopasowanym gorsetem odcinanym zaraz pod biustem lub w talii. Dół sukni jest lekko rozkloszowany, dzięki czemu sylwetka jest bardziej symetryczna. Ten fason sukni bardzo elegancko prezentuje się podczas tańca.

Panie o puszystych kształtach nie powinny wybierać sukien ślubnych z plisami, falbanami lub licznymi marszczeniami, takie suknie zamiast wyszczuplać pogrubiają. Suknia nie może być też za bardzo obcisła, ponieważ będą widoczne wszystkie fałdki i będzie krępowała ruchy.

Ważne są także buty i fryzura

Te dwa elementy dobrze dobrane potrafią znacznie wysmuklić całą sylwetkę. Oczywiście najlepsze będą buty na wysokiej, cienkiej szpilce. Nie wszystkie panie jednak je lubią i potrafią na nich chodzić. W takiej sytuacji można wybrać buty na niższej i bardziej stabilnej szpilce.

Ważną rolę odgrywa także fryzura. W przypadku pań o okrągłej twarzy dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju koki z wypuszczonymi kosmykami. Warto przed ślubem wykonać kilka próbnych upięć i wybrać to najlepsze.

Biżuteria i makijaż

Panny młode o puszystych kształtach powinny postawić na delikatną biżuterię i makijaż, które nadadzą sylwetce lekkości. Duże kolie i mocny makijaż nadają całej stylizacji ciężkości, co nie jest wskazane. Lepszym wyborem jest umiar i naturalność.

Dobrze dobrana suknia ślubna zatuszuje wszystkie niedoskonałości figury i sprawi, że panna młoda będzie wyglądać olśniewająco w najważniejszym dla siebie dniu. Przede wszystkim jednak będzie się w niej czuła dobrze i swobodnie.