Wczasy odchudzające

Polskie i zagraniczne hotele coraz częściej w swoich ofertach zamieszczają wczasy odchudzające w górach jako formę zdrowego i zrównoważonego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Oferta ta skierowana jest do każdego, kto chce w sposób rozsądny schudnąć i poczuć się lepiej we własnej skórze, a także wzmocnić kondycję i odporność organizmu.

Co obejmuje oferta wczasów odchudzających?

W ofercie górskich hoteli znajdziemy zarówno treningi na świeżym powietrzu, na sali gimnastycznej, na basenie, jak również opracowaną przez dietetyków specjalną dietę, która nie tylko pomoże zrzucić zbędne kilogramy, ale przede wszystkim dostarczy organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Wczasy odchudzające w górach obejmuję zajęcia rekreacyjne w tym, gimnastykę na świeżym powietrzu, spacery oraz marsze po górach (dla zaawansowanych również biegi górskie), a także zajęcia fitness i ćwiczenia w wodzie. Wszystkie ćwiczenia i zajęcia rekreacyjne skupiają się na wszystkich partiach ciała i są opracowane przez wykwalifikowanych trenerów.

Dodatkowe korzyści z wczasów odchudzających

Osoby biorące udział w odchudzających, najczęściej siedmiodniowych turnusach, otrzymują bardzo często wsparcie dietetyków klinicznych. Dzięki temu uczą się jak komponować posiłki, których produktów unikać, a które włączyć do diety. Na podstawie dokonanych pomiarów tkanki tłuszczowej oraz ogólnego stanu zdrowia ustalone zostaje kaloryczność posiłków, których konsekwentne przestrzeganie wraz z regularną aktywnością fizyczną mają dać oczekiwany efekt. Uczestnicy wczasów odchudzających często otrzymują zniżki na zabiegi kosmetyczne czy odnowy biologicznej, co nie tylko poprawia samopoczucie, ale również ujędrnia skórę, co nie jest bez znaczenia w trakcie odchudzania.

Skuteczność wczasów odchudzających w górach

Górski teren sprzyja intensywniejszemu spalaniu kalorii. Spacer czy marsz w górskim terenie nie jest tożsamy ze spacerem czy marszem ulicą czy parkową alejką. W górach teren jest nierówny, co sprawia, że do pracy angażowane są różne grupy mięśniowe. Ponadto w górach, zwłaszcza tych wyższych, jest inne ciśnienie, co bezpośrednio przekłada się na wydolność organizmu oraz docelowo na ogólną kondycję uczestnika. Osoby, które uczestniczyły w tego rodzaju turnusach mogą śmiało potwierdzić ich skuteczność, czego dowodem mogą być wpisy w księgach pamiątkowych hoteli, które oferują tego typu wakacje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.