Masaż leczniczy – najważniejsze informacje

Przy wielu problemach zdrowotnych skutecznym rozwiązaniem okazuje się masaż leczniczy. Czym jest taki zabieg? Dla kogo jest przeznaczony i jakie daje efekty?

Ogólna charakterystyka zabiegu

Masaż leczniczy to jedna z metod fizjoterapeutycznego oddziaływania na ciało. Celem tego typu zabiegów jest wzmocnienie ciała i naprawienie różnorodnych nieprawidłowości. Mogą one dotyczyć m.in. wad kręgosłupa czy problemów z kończynami, a także wielu innych schorzeń. Prawidłowo wykonany masaż nie wywołuje bólu, siniaków ani ran, za to przynosi ulgę i odprężenie.

Zabiegi mogą być przeprowadzane jedynie w profesjonalnych gabinetach. Masaż leczniczy w Warszawie gwarantuje pacjentom pełną pomoc i dobrą opiekę rehabilitantów, którzy posiadają kompetencje i kwalifikacje do wykonywania usług fizjoterapeutycznych. Przeprowadzanie zabiegów przez osoby niebędące specjalistami w tym zakresie może spowodować ogromne problemy zdrowotne pacjenta. Zawsze więc należy z uwagą wybierać gabinet masażu.

Masaż leczniczy – rodzaje

W fizjoterapii wyróżnia się kilka typów masażu leczniczego. Najpopularniejszy jest zdecydowanie masaż klasyczny, w ramach którego stosowane są rozmaite techniki. Chodzi tu m.in. o ugniatanie, głaskanie i tarcie ciała, jak również jego wałkowanie. Bardzo często masażyści wykonują także oklepywanie i uciskanie, które pomaga w pozbyciu się wielu chorób. Całość przeprowadzana jest przy jednoczesnym zastosowaniu produktów, takich jak np. oliwka, olejek, krem czy puder.

Jednak masaż leczniczy w Warszawie to nie tylko wersja klasyczna. W zależności od potrzeb i typu występującego problemu zdrowotnego możliwe jest wykonanie również innych rodzajów zabiegu. Dokładne metody i techniki ustalane są ze specjalistą po jego zapoznaniu się ze schorzeniem danego pacjenta.

Wskazania

Na masaż leczniczy w Warszawie kierowane są osoby z wszelkimi schorzeniami, urazami i wadami powodującymi niemożność prawidłowego poruszania się. Często zabiegom poddają się pacjenci ze złamaniami kończyn, zwichnięciami czy stłuczeniami. Nierzadko są to sportowcy po kontuzjach, a także osoby, u których problem z narządem ruchu jest skutkiem przeciążeń, otyłości, wrodzonych wad postawy czy niewłaściwego trybu życia.

Często masaż leczniczy wykonywany jest w obrębie stóp. Wskazaniem do zabiegu może być nie tylko uraz, ale również rwa kulszowa oraz wszelkiego typu stany zapalne i obrzęki. Poza tym masaż bywa pomocny u osób cierpiących na przewlekłe migreny, niewydolność oddechową, bóle reumatyczne oraz różnorodne choroby o charakterze neurologicznym.