Lecznicze preparaty na trądzik

Z trądzikiem pospolitym prawie każdy miał już do czynienia, jednak większości osób udało się go pozbyć – czy to samodzielnie, czy to z pomocą dermatologa. Najpowszechniejsza odmiana tej choroby jest typowa dla okresu dojrzewania, dlatego gdy ten okres mija, krostki samoistnie znika. A co zrobić, gdy tak się jednak nie dzieje?

Leczenie trądziku jest ważne

Ogólnie rzecz biorąc chorób należy się pozbywać, bo każda z nich negatywnie odbija się na zdrowiu. Trądzik nie jest jednak zwykłą chorobą. Każdy dermatolog traktuje się go jak poważny defekt estetyczny i zdaje sobie sprawę z tego, że pogarsza on nieraz nie tylko zdrowie fizyczne, ale również i zdrowie psychiczne.

Staje się przyczyną niskiego poczucia własnej wartości. Obniża wyraźnie pewność siebie i zabiera człowiekowi zadowolenie z własnego wyglądu. Przez to, że bez przerwy dostrzega się na swojej twarzy różne niedoskonałości, człowiek czuje się po prostu mało atrakcyjnie, a jeśli problem się pogłębia, traci ochotę na kontakty towarzyskie, bo nie chce nikomu pokazywać swojej twarzy. Choćby z tego względu warto zadbać o swoje zdrowie i zarazem zadbać o swoją psychikę.

Środki dermatologiczne na trądzik

W przypadku wyboru suplementów bez recepty na trądzik sprawa jest dość prosta. Prawie wszystkie tego typu produkty opierają się na identycznych substancjach (głównie cynku i selenie oraz czasem witaminie A bądź B3), dlatego nie ma większego znaczenia, który z nich się kupi. Cięższe bywa zorganizowanie właściwej pielęgnacji. A ona akurat ma olbrzymi wpływ na kondycję skóry, bo to w końcu kosmetyki mają ciągłą bezpośrednią styczność z cerą.

Najlepsze preparaty na trądzik to preparaty testowane dermatologicznie. Warto je kupować w aptekach, a nie w drogeriach. Tylko dermatolog może jednak przepisać pacjentowi najmocniejsze środki wydawane na receptę, bez których czasem pokonanie trądziku staje się niemożliwe.

Suplementy dbające o… samopoczucie

Wbrew pozorom przy leczeniu trądziku warto właśnie skupić się dość mocno na zadbaniu o swój stan psychiczny. Niejednej osobie wydaje się, że problemy skórne wynikają wyłącznie ze złej pielęgnacji bądź niezdrowej diety, ale akurat stres też może wyraźnie nasilać trądzik.

Cera osoby żyjącej w ciągłym stresie zawsze będzie szara, zmęczona i często przy tym pokryta różnymi niedoskonałościami. Warto więc zadbać o obniżenie poziomu napięcia, chociażby poprzez opanowanie różnych technik relaksacyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.