Kilka słów na temat przeszczepu włosów

Piękne, bujne i gęste włosy bez wątpienia każdemu dodają uroku. Niestety czasami jest tak, że włosy zaczynają wypadać, a na skórze głowy pojawiają się nagie placki. W tej sytuacji warto skonsultować się z trychologiem, który jest specjalistą od zdrowia włosów. To właśnie on może ocenić, czy przeszczep włosów Śląsk będzie odpowiednią metodą leczenia.

Czym są przeszczepy włosów Katowice?

Transplantacja włosów Katowice to nowatorska metoda leczenia, podczas której wykorzystywane są roboty medyczne, które użytkowane są przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną. Pracownicy przy pomocy robotów pobierają tak zwane grafty ze skóry głowy pacjenta. To cebulki włosów wraz z mieszkiem i fragmentem skóry, które są następnie szczepione na nagie miejsca na skórze głowy. Właśnie na tym polega transplantacja włosów Katowice.

Przeszczepy włosów Katowice opłaty

Warto wiedzieć, że Przeszczep włosów Śląski jest metodą leczenia łysienia, za którą całkowicie płaci się z własnej kieszeni. Transplantacja włosów nie jest refundowana w ramach NFZ. Dlatego tak istotna jest dobra kwalifikacja do zabiegu. To właśnie podczas rozmowy klinicznej trycholog musi ocenić, czy wypadanie włosów ma podłoże pozwalające na zastosowanie transplantacji. Jeżeli tak, pacjent otrzymuje zgodę na zabieg. Warto zarezerwować sobie kilka wolnych dni w pracy, ponieważ przeszczep jest metodą inwazyjną. Trzeba dojść do siebie, co w zależności od stanu i kondycji, zajmuje od dwóch do czterech dni. Ile kosztuje zabieg? Wszystko zależy od tego, ile graftów zostanie przeszczepionych. Trzeba jednak nastawiać się na opłaty co najmniej 2000 zł.

Efekty przeszczepu włosów

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty przeszczepu włosów? Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będą one widoczne około 5 lub 6 tygodni po zabiegu. To właśnie wtedy na skórze głowy powinny pojawić się tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek, taki, jak u dziecka. To najlepszy dowód na to, że zabieg przebiegł pomyślnie, skóra głowy goi się, a włosy zaczynają rosnąć.