Kenzo – perfumy z Japonii

Kiedy Kenzo Takada odniósł sukces na światowym rynku mody (ach, jak to dobrze, że odważył się przeciwstawić woli rodziców), jak większość czołowych projektantów, postanowił wzbogacić linię odzieżową własnymi kompozycjami zapachów. Przygoda z przemysłem perfumeryjnym rozpoczęła się w 1988 roku i trwa do dnia dzisiejszego.

Perfumy Kenzo – co je wyróżnia?

Wyczucie stylu Kenzo stało się źródłem sukcesu także i na tym polu. Wiele kompozycji zapachowych tej marki jest rozpoznawalne na całym świecie i weszło do kanonu światowych perfum. „Charakterystyczne” – tak w wielkim i bardzo ogólnym skrócie określane są Kenzo damskie perfumy i te, przeznaczone dla mężczyzn. Kolorowe, różnorodne, emanujące energią, radością i kreatywnością – jedne przywodzą na myśl dżunglę, a inne japoński minimalizm. Misja firmy „For a more beautiful world” jest widoczna tu w każdym detalu – różne kształty flakonów, często zaskakujące formą i kolorystyką, sprawiają, że są one małymi cudami sztuki.

Perfumy Kenzo – linie zapachowe

Bez względu na to, jakie i dla kogo przeznaczone są perfumy, zawsze charakteryzują się wyjątkową trwałością, ciągnącym się zapachem. Wystarczy niewielka ilość perfumy, by przez cały dzień czuć się orzeźwiająco i komfortowo, nawet pod koniec dość intensywnego dnia. Ogromna zaletą kompozycji jest to, że są intensywne i doskonale maskują zapach potu. Projektant Kenzo damskie perfumy oparł na kompozycjach ekstraktów ziół, ale bardzo często pojawiają się nuty owocowe czy kwiatowo – pudrowe. Zapachy przeznaczone dla kobiet są lekkie i zmysłowe. Wśród najbardziej znanych i najczęściej spotykanych Kenzo damskich perfum wymienia się Flower by Kenzo, waniliową Kenzo Amour, Kenzo World, L’Eau Kenzo. Męskie zapachy są cięższe, bardziej intensywne, przywodzą na myśl żywioły. Ponadczasowa Kenzo Homme to świeży i aromatyczny zapach, w którym oprócz szałwii, mahoniu i odświeżających cytrusów można wyczuć dębowy mech, jagody jałowca oraz kwiatowe nuty. Woda ta powstała, by inspirować, wabić, intrygować.

Perfumy Kenzo zaskakują, są pełne ekspresji, niespodzianek i kolorów. To właśnie dlatego zdobyły uznanie kobiet i mężczyzn na całym świecie, i na dobre zapisały się w rozdziałach branży perfumeryjnej. Przepiękny zapach zaklęty w równie pięknym flakonie bardzo dobrze nadaje się na prezent, bo perfumy z Japonii spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów, a obdarowana osoba poczuje się naprawdę wyjątkowo. Oryginalne perfumy, wody toaletowe i perfumowane można nabyć w sklepach stacjonarnych i internecie.