Frezarki podologiczne do gabinetów kosmetycznych i podologicznych

Gabinety podologiczne oraz kosmetyczne pracują na różnego rodzaju specjalistycznych urządzeniach. Jednym z nich są frezarki do podologii, które znacznie ułatwiają zabiegi na dłoniach, ale przede wszystkim na stopach. W niektórych przypadkach praca tylko przy pomocy pilników może być po prostu niewystarczająca i bardzo trudna.

Twarde paznokcie, nagniotki i odciski? – Frezarki do pedicure!

Wie o tym każda kosmetyczka oraz każdy podolog, że zabiegi na stopach często należą do wyjątkowo trudnych. Związane jest to głównie ze szczególnie twardymi paznokciami, nagniotkami i odciskami, które należy wypiłować lub usunąć. Często sam pilnik czy skalpel nie wystarcza, aby przeprowadzić precyzyjny zabieg na skórze wokół paznokci czy na samej płytce paznokciowej. Frezarki podologiczne ułatwiają szybką, sprawną i precyzyjną pracę nad szczególnie trudnymi partiami tej części ciała. Niektóre z tych urządzeń posiadają jeszcze dodatkowe udogodnienia, które jeszcze bardziej wpływają na komfort pracy każdego podologa czy kosmetyczki.

Frezarki do podologiii – czym się charakteryzują?

Urządzenia te mogą być przeznaczone zarówno do pracy przy dłoniach jak i stopach. Jednak te dla podologów powinny posiadać nieco inne specyfikacje, jak na przykład to, że są wyposażone w pochłaniacz pyłu. Podczas pracy z twardym paznokciem lub naskórkiem, szczególnie w trakcie piłowania, wytwarza się pył. Każdy podolog oraz kosmetyczka powinni unikać wdychania tego pyłu. Czasem pochodzi on z zainfekowanych stóp, co może mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie samego specjalisty. Frezarki podologiczne z pochłaniaczem pyłu znacznie ułatwiają pracę. W sprzedaży są również modele ze spray’em do pracy na mokro. Zamiast pochłaniać pył, zraszają go i tym samym nieco go związują. O wyborze konkretnego modelu powinny zdecydować preferencje samego podologa.

Frezarki do pedicure – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nie są to tanie urządzenia, więc zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak ilość obrotów na minutę, to jak urządzenie głośno pracuje, jaka jest jego wielkość i waga – być może trzeba będzie przenosić je z miejsca w miejsce, sposób mocowania frezów oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Te diamentowe najlepiej nadają się do płytki paznokcia, a te kamienne do skórek.