Jakie efekty daje liposukcja laserowa – Katowice

Liposukcja laserowa, która redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i modeluje sylwetkę jest zabiegiem bardzo skutecznym. Do tego, w porównaniu z innymi rodzajami liposukcji jest też mało inwazyjna.

Liposukcja Katowice – jak to działa?

Technologia laserowa polega w tym wypadku na zastosowaniu dwóch długości fal. To właśnie one oddziałują selektywnie na tkankę tłuszczową i skórną. Dzięki temu w modelowaniu sylwetki można uzyskać równomierny, przewidywalny i w pełni zadowalający efekt. Co ważne, dość mała inwazyjność tej metody pozwala na szybszą rekonwalescencję (nawet dwa dni). Do korzyści zaliczyć można tutaj również mniejszą liczbę widocznych na ciele siniaków, mniejsze krwawienie, niewielką opuchliznę, a przede wszystkim mniejszy ból (w trakcie i po zabiegu). Kiedy w grę wchodzi liposukcja laserowa Katowice gwarantują, że nie tylko usunie ona tłuszcz i wymodeluje sylwetkę, ale także ujędrni skórę i zlikwiduje nieestetyczny cellulit. Jest więc to idealny zabieg dla osób, które chcą szybko a jednocześnie perfekcyjne wymodelować swoje ciało (co nie zawsze udaje się dzięki ćwiczeniom fizycznym). Jeśli zaś chodzi o sam przebieg zabiegu, to po wykonaniu znieczulenia miejscowego, lekarz wykonuje maleńkie nacięcie (na ok. 2 milimetry), przez które wprowadza sondę, która będzie nakierowywać strumień fal laserowych na tkankę tłuszczową. To właśnie tenże strumień równomiernie rozgrzewa, a później skutecznie rozpuszcza tłuszcz. Na końcu zostaje on usunięty za pomocą odessania. W tym samym czasie fale laserowe działają bezpośrednio na tkankę skórną i obkurczają włókna kolagenowe.

Liposukcja laserowa Katowice – efekty po zabiegu

Po wykonaniu całej procedury jaką jest liposukcja laserowa, wygląd ciała poprawia się stopniowo – dzieje się to z dnia na dzień. Wtedy zmniejsza się obwód poddanych zabiegowi obszarów ciała, skóra staje się jędrniejsza, a także zdecydowanie bardziej napięta. Co ważne, ostateczne rezultaty są trwałe, a pojawiają się one po mniej więcej dwóch miesiącach od zabiegu. W skrajnych przypadkach trwa to pół roku. Należy pamiętać o tym, że kiedy znowu przybierze się na wadze to wtedy tkanka tłuszczowa ulokuje się w innych miejscach niż te, które poddane zostały procedurze liposukcji. Jeżeli zaś chodzi o samą rekonwalescencję i powrót do codziennych aktywności to dzieje się to bardzo szybko, bo nawet po jednym lub dwóch dniach. Zupełnie odwrotnie dzieje się to przy liposukcji tradycyjnej, gdzie może trwać to nawet kilka miesięcy. Jak więc widać, liposukcja Katowice to zabieg szybki, prosty i skuteczny wykonywany w klinice http://www.lipoline.pl/.