Ubrania z drugiej ręki to nie tylko moda

Odzież używana staje się coraz większym trendem modowym. Można ją znaleźć w sklepach stacjonarnych i w witrynach internetowych. Okazuje się, że wybór ubrań z drugiej ręki to nie tylko korzyści estetyczne, ale wiele różnych aspektów.

Styl życia

Poszukiwania wyjątkowych ubrań bywa przyjemne. „Polowanie” na ciekawą odzież i tworzenie stylizacji to styl świetny życia i hobby. Nic dziwnego, przebieranie pomiędzy wieszakami jest czymś w rodzaju wyzwania i jednej wielkiej niewiadomej, która może być kusząca.

Pasja i praca w jednym

Hobby modowe okazuje się również dobrym sposobem na zarobek. Dostawcy odzieży używanej mają wiele alternatyw na sprzedaż. Rosnące zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki pozwala kierować oferty bezpośrednio do danej grupy lub tworzyć różnorodny wybór dla każdego. Stacjonarny sklep lub sprzedaż internetowa- opcji jest wiele.

Ceny, które nie zwalają z nóg

Główną zaletą kupowania w lumpeksach jest cena. Często są to kwoty znacznie niższe niż kolekcje w sklepach. Niektóre second-handy oferują ceny metkowe, inne na wagę. W tych drugich kwota za kilogram zmniejszana jest w zależności od dnia tygodnia- w dzień dostawy cena jest najwyższa, a przed dostawą najniższa.

Markowe ubrania za grosze

Dokładne przeglądanie rzeczy pozwala znaleźć markową odzież za zaledwie kilka złotych. Wiele kolekcji jest niedostępnych w regularnej sprzedaży. Ubrania z second-handu są więc jedyne w swoim rodzaju, ponadczasowe i bezkonkurencyjne cenowo.

Nowe życie ubrań i nowe spojrzenie na świat

Ubrania z drugiej ręki mają w sobie historię, której nie da się podrobić. Dostawcy odzieży używanej znajdują zainteresowanie wśród miłośników oldschoolu. Dzięki takim klientom bluzy sprzed kilkudziesięciu lat zyskują nowy charakter. Wiele sieciówek naśladuje też „znoszony” styl i nowe ubrania są tworzone na wzór tych vintage’owych.

Etycznie i oszczędnie

Zakupy w lumpeksie to nie tylko sposób na zaoszczędzenie gotówki lub wyróżnienie się z tłumu. Ostatnimi czasy szczególnie zarysowuje się aspekt ekologii w przemyśle odzieżowym. Wiele osób, znając kulisy produkcji ubrań, świadomie decyduje się na wybór tych używanych, by chronić środowisko.

Wśród dostawców odzieży używanej można znaleźć prawdziwą skarbnicę niepowtarzalnych ubrań w dobrej cenie. Z korzyścią dla środowiska i dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.