Suknie ślubne na ślub cywilny i kościelny

Panna młoda od najmłodszych lat marzy o białej sukni ślubnej i chce wyglądać w dniu ślubu wyjątkowo. Jest to szczególny dzień w życiu, a sukienka jest jednym z ważniejszych elementów całej uroczystości. Jak wybrać suknię ślubną?

Suknie ślubne dla pań o każdej figurze

Trendy ślubne zmieniają się szybko i co roku modne są inne fasony, jednak biała suknia z kryształkami z gorsetem i większym dołem zawsze będzie na topie. Oczywiście bardzo ważne jest dobranie sukienki do figury. Panie z małym biustem nie powinny decydować się na gorset. Większy biust można za to podkreślić dekoltem.

Wysokie kobiety mogą zdecydować się na prostą długą suknię z rozporkiem uwidaczniającym zgrabne nogi. Kobiety plus size także mają duży wybór. Na pewno warto wejść na stronę https://www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne, gdzie jest szeroka oferta modnych sukien ślubnych nadających się zarówno na ślub cywilny, jak i kościelny.

Jak wybrać suknię ślubną?

W sklepach z sukniami ślubnymi jest bardzo duży wybór różnych modeli i kolorów. Najwięcej jest oczywiście bieli i ecru, ale zdarzają się także suknie w innych kolorach dla pań, które lubią nieco poeksperymentować. Suknia powinna być idealnie dopasowana do sylwetki i wzrostu. Należy pamiętać, żeby na przymiarkę udać się w butach, które będą noszone podczas ślubu.

Suknia nie powinna być zbyt obcisła, gdyż może krępować ruchy. Dobrze jest także sprawdzić, jak tańczy się w takiej sukience i czy można swobodnie w niej usiąść. Na pewno ten zakup należy dokładnie przemyśleć i poprosić o opinię bliskie osoby.

Welon czy opaska ślubna – co wybrać?

Do sukni ślubnej jeszcze kilka lat temu wybierany był welon. Obecnie wiele pań decyduje się na nieco inne rozwiązania. Bardzo popularne są wianki i opaski ślubne. Wianek z żywych kwiatów pięknie wygląda z suknią w stylu boho.

Opaski ślubne można znaleźć w wielu ciekawych wzorach. Niektóre z nich wyglądają jak diadem, a inne przypominają zwykłą opaskę przyozdobioną kwiatem. Warto na pewno podczas wyboru sukni od razu zdecydować, czym przyozdobić włosy i głowę.