Piękne i długie nogi w kozakach

Poza praktyczną rolą obuwia, jego niepodważalną zaletą jest możliwość podkreślenia walorów sylwetki. Mało kto nosi buty tylko dlatego, że chronią nogi przed zimnem lub wilgocią. Asortyment sklepów obuwniczych zapewnia mnóstwo możliwości wszystkim tym, którzy chcą wyglądać efektownie w modnych butach.

Kozaki skórzane, forma a wygoda noszenia

Pomijając ewidentne wybory elegantek z całego świata – sandałki lub czółenka, na szpilce lub bez – jednym z typów obuwia wspaniale podkreślających zgrabne nogi są kozaki skórzane. Najlepiej długie i dopasowane, z choćby niewielkim obcasem. Takie kozaki moda zna i proponuje w różnych formach, między innymi przed kolano, za kolano czy nawet do połowy uda. Pasują do spodni, spódnic i sukienek.

Żeby zakupy były udane, trzeba poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się co do rodzaju kozaków i dokonanie miary. Oczywiście można trafić do sklepu, dysponując potrzebnymi wymiarami i wtedy przy pomocy ekspedientów szybko przejść do fazy mierzenia. Wkładanie długich kozaków nie może być trudne, więc jeśli zajmuje za dużo czasu, najprawdopodobniej wybór nie był najlepszy. Jeśli w butach chodzi się średnio przyjemnie, również lepiej jest kupić inną parę.

Podkreślą, ale trzeba wiedzieć co

Wciągnięte z trudem długie kozaki w pierwszej chwili będą wyglądać dobrze, ale efekt ten szybko zniknie – buty zaczną się deformować, niszczyć, a od próby utrzymania odpowiedniej postawy zmieni się również sylwetka. Obuwie powinno być na tyle wygodne, by nie krępowało ruchów, i oczywiście na tyle, by nie zsuwało się z nogi poza założenie. Podobnie może wyglądać sytuacja z obcasem lub jego brakiem. Najbardziej praktyczne są płaskie buty i wbrew pozorom można znaleźć mnóstwo propozycji kozaków skórzanych na płaskiej podeszwie, które prezentują się bardzo modnie i seksownie. Są też wersje na obcasie, w tym szpilce, i koturnie. Jest w czym wybierać.

Poza samym obuwiem, rolę w podkreśleniu sylwetki pełni też pozostała odzież. Kozaki skórzane można nosić do krótkiej spódnicy lub szortów i wtedy sytuacja jest raczej prosta, bo do rozważenia zostaje jedynie długość spódnicy lub szortów oraz ewentualne dołożenie rajstop czy pończoch. W przypadku długich spodni i takich butów jedyną opcją pozostaje ich wpuszczenie i niestety na tym można stracić wiele „punktów”. Idealne byłoby zakładanie spodni wyposażonych w uchwyty na stopę, bo minimalizuje to ryzyko zawijania się tkaniny wewnątrz obuwia i powstawanie chaotycznych, niezbyt estetycznych fałdek. Spodnie powinny być wąskie za wyjątkiem stylizacji, w których zamierzeniem jest udrapowanie nogawek nad cholewkami butów.