Jak wybrać najlepszą bieliznę wyszczuplającą?

Wybór bielizny wyszczuplającej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że nosi się ją na wyjątkowe okazje, kiedy strój jest ważny. Jak dobrać właściwą, by wyglądać doskonale?

Materiał, z którego jest wykonana

Bielizna wyszczuplająca często wykonywana jest z materiałów syntetycznych, ponieważ te zwykle najlepiej opinają ciało i je modelują. Niestety nie jest to rozwiązanie wygodne, szczególnie w ciepłe dni lub kiedy planuje się dużo ruchu, na przykład tańca.

Poza syntetykami bielizna wyszczuplająca bywa wykonana z bawełny lub bambusa, czyli materiałów naturalnych, znacznie przyjemniejszych w użytkowaniu. Warto takiej poszukać, choć może być nieco droższa. Rzadko też wykonana jest w stu procentach z naturalnych włókien, ale nawet jeśli bawełny będzie tylko kilkadziesiąt procent, to i tak będzie to lepsza bielizna wyszczuplająca niż w pełni syntetyczna.

Body, majtki a może halka?

Rodzajów bielizny wyszczuplającej jest mnóstwo – mamy majtki, body, halki… Łatwo się w tym zagubić, warto więc wiedzieć co pod jakie ubranie sprawdzi się najlepiej. Majtki to dobre rozwiązanie pod spodnie lub luźne sukienki. Halki doskonale się sprawdzą przy sukienkach rozkloszowanych, a body dopasowanych.

Wiele kobiet obawia się, że body będzie im spłaszczać biust, ale nie ma do tego podstaw – zwykle jest tak wycięte, by można było pod nie założyć stanik i nie spłaszczać piersi.

Jaki kolor bielizny wyszczuplającej?

Bielizna wyszczuplająca, jak każda inna, występuje w wielu kolorach do wyboru. Najpopularniejszymi są oczywiście biel, beż i czerń, ale można znaleźć i mniej popularne. Zasady wyboru najlepszego koloru bielizny wyszczuplającej są takie same, jak w przypadku innej bielizny – trzeba określić kolor kreacji, którą zamierza się założyć i pod nią dopasować bieliznę. Beżowy jest neutralny, zlewa się ze skórą i sprawdzi się przy większości kreacji. Czerń można założyć pod czarne ubrania, ale bieli pod białe raczej nie – będzie widoczna. Jeśli chodzi o pozostałe kolory, to trzeba je idealnie dopasować odcieniem do planowanej kreacji, albo postawić na widoczność bielizny wyszczuplającej. Jest to modne, jednak mało eleganckie rozwiązanie, więc niekoniecznie będzie pasowało do wszystkich okoliczności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna wyszczuplająca.