Co jest modne tej wiosny?

Odzież damska na wiosnę to niezwykłe bogactwo propozycji, które oczywiście każdego roku nieco się zmieniają. W tym sezonie zmian jest szczególnie dużo. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze z nich. Wydaje się, że obecnie projektanci zapoczątkowali kilka nowych trendów, w które sprawią, że wiosenna garderoba stanie się znacznie bardziej kolorowa.

Co w tym sezonie będzie najmodniejsze?

Odzież damska na wiosnę tego roku projektowana jest nie tylko według najnowszych trendów. Bardzo wyraźne są inspiracje czerpane z wcześniejszych dekad – od lat sześćdziesiątych, aż do dziewięćdziesiątych. Widać wyraźnie na przykład wielki powrót do spodni biodrówek i odejście od znacznie bardziej popularnych w ciągu ostatnich kilku lat spodni z wysokim stanem.

Wśród wiosennych propozycji od znanych projektantów i sieci odzieżowych coraz więcej jest również spódniczek mini. Bardzo popularne są krótkie topy, również jako element casualowych stylizacji. Wiele kobiet sięga po szerokie marynarki, bolerka i kurtki ramoneski, które również wróciły w tym roku do łask.

Po jakie materiały najbardziej warto sięgać?

W odzieży damskiej na wiosnę w tym roku wykorzystuje się bardzo zróżnicowane materiały. Popularne są zarówno tkaniny naturalna, jak i syntetyczne. Nie oznacza to bynajmniej, że ekologia w modzie straciła na znaczeniu. Po prostu coraz więcej projektantów obecnie zauważa, że stosowanie bardziej naturalnych materiałów, niekoniecznie zawsze jest bardziej ekologiczne, a wysokiej jakości tkaniny syntetyczne również mogą takie być.

Warto zwrócić uwagę na to, że zdecydowanie mniej jest w propozycjach na ten roki jeansu, który jeszcze w zeszłym sezonie był bardzo popularny.

Kolory i wzory modne w tym sezonie

W modzie dużo zmieniło się pod kątem najpopularniejszych kolorów. Tendencja do minimalizmu w dużym stopniu się zmniejszyła. Biel jest bardzo popularna, ale coraz rzadziej łączy się ją w klasyczny sposób z czernią.

Dominują tkaniny w intensywnych kolorach. Modna jest fuksja, fiolet, czerwień, kolor pomarańczowoceglasty i wiele innych. Stawia się przede wszystkim na materiały kolorystycznie jednolite. Ze wzorów wybiera się przede wszystkim paski i bardzo prostą kratę. Bardzo modne stały się natomiast znowu wzorzyste rajstopy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.