Dla kogo najlepsze są płaskie buty?

Obuwie na płaskiej podeszwie lub na delikatnym tylko obcasie to nie jest tylko coś zarezerwowanego dla mężczyzn. Choć kobiety generalnie wolałyby siebie widzieć w butach na obcasie, to nie zawsze szpilki są dla nich wskazane.

Dlaczego nie szpilki?

Szpilki są butami, które mają w zamyśle zwiększać atrakcyjność kobiety wtedy, gdy potrzebuje ona wyglądać oszałamiająco. Wyszczuplają, wydłużają nogi i sprawiają, że automatycznie mając je na nogach kobieta porusza się niczym modelka na wybiegu.

Ten rodzaj obuwia nie sprawdza się jednak na co dzień. Niektóre kobiety przyzwyczajają się do szpilek w pracy lub na co dzień, ale okupują to deformacją stóp i bólami. Szpilki zdecydowanie warto mieć w swojej szafie – na pewno będzie niejedna okazja, by je założyć i prezentować się jak milion dolarów. Na co dzień jednak dużo lepszym rozwiązaniem będą płaskie buty dla kobiet.

Płaskie obuwie do pracy

Jeśli pracujesz w miejscu, które wymaga od Ciebie ciągłego przemieszczania się, szpilki nie będą najlepszym rozwiązaniem. Można się w nich pojawiać w pracy typowo biurowej, kiedy większość czasu spędza się za biurkiem, a do pracy dojeżdża wygodnym autem. Jednak jeśli pracuje się z klientami lub praca wymaga częstego stania i chodzenia – lepiej sprawdzają się buty na płaskim obcasie.

W pracy lepiej więc zakładać coś na minimalnym obcasie, wygodnego i wykonanego z dobrej jakości materiałów. Mogą to być lżejsze botki, ale również skórzane klapki, sandały lub balerinki. Będą prezentowały się odpowiednio oficjalnie, a jednocześnie nie będą sprawiać, że podczas pracy kobieta je nosząca będzie stale myślała o odcisku na pięcie lub bolącym podbiciu, zamiast skupiać się na sprawach zawodowych.

Obuwie płaskie na co dzień

Płaskie buty dla kobiet najlepiej sprawdzają się też na co dzień. Gdy prowadzimy samochód, lepiej mieć na sobie lekkie sandały lub botki na płaskim obcasie z elastyczną podeszwą. Gdy mamy w planach dłuższy shopping, na pewno nie sprawdzą się wtedy szpilki, w których zakupy zmienią się w męczarnię.

Nawet jeśli nie przepadasz za sportowym obuwiem, może przekonasz się do półbutów na płaskim obcasie, które będą prezentowały się znacznie bardziej elegancko, sandałów lub balerinek. Obecnie w sklepach obuwniczych jest tyle modeli i fasonów butów, że grzechem byłoby chodzić w niewygodnych szpilkach lub zmuszać się do noszenia czegokolwiek, co nie jest dla nas maksymalnie wygodne. Lepiej jest jednak wybierać obuwie z naturalnej lub ekologicznej skóry zamiast tworzyw sztucznych – wtedy komfort noszenia dodatkowo wzrasta.