Metody leczenia niepłodności w klinice Gyncentrum

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia niepłodności, które dostępne są w ofercie kliniki Gyncentrum. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z podstawowymi informacjami.

Inseminacja

Wśród różnych sposobów leczenia niepłodności można wymienić inseminację, która jest najprostszą i jedną z najmniej obciążających metod wspomagania rozrodu. W metodzie tej do jamy macicy wprowadza się nasienie pobrane od partnera kobiety lub anonimowego dawcy. Zabieg inseminacji okazuje się skuteczny w przypadku wielu problemów zdrowotnych. Jest to między innymi endometrioza, a także obniżone parametry nasienia. Jednak inseminacja nie będzie skuteczna w każdej sytuacji. Nie stosuje się jej między innymi w przypadku niedrożnych jajowodów.

Metoda AneVivo

Kolejną skuteczną metodą leczenia niepłodności jest AneVivo. W przypadku zastosowania tej metody zapłodnienie odbywa się w ciele kobiety, a nie poza nim, jak ma to miejsce w metodzie in vitro. Dlatego uznaje się ją za dużo naturalniejszą. Oferowana metoda jest innowacyjna, dlatego można ją wykonać jedynie w najlepszych klinikach, takich jak Gyncentrum. Więcej informacji na temat tej metody i innych sposobów leczenia niepłodności można znaleźć na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://gyncentrum.pl/kliniki-gyncentrum/.

Metoda in vitro

Za jedną z najbardziej inwazyjnych metod leczenia niepłodności uznaje się in vitro. W tej metodzie połączenie komórki jajowej z plemnikiem następuje poza organizmem kobiety, po ich wcześniejszym pobraniu od partnerów. Metoda in vitro jest najbardziej zaawansowaną formą wspomagania rozrodu i zazwyczaj stosuje się ją, gdy inne sposoby nie okazały się skuteczne. In vitro z powodzeniem wykorzystuje się przy różnych problemach zdrowotnych, takich jak niedrożność jajowodów, endometrioza, a także przy zaburzeniach owulacji i problemach hormonalnych. Jest używana także przy obniżonej jakości nasienia.