Jak leczyć żylaki?

Nie wszyscy mają świadomość, czym dokładnie jest niewydolnosc krążenia. Jest to stan, kiedy zaburzony jest przepływ krwi w kończynach dolnych. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, dlatego trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Prawie połowa kobiet w Polsce skarży się na występowanie żylaków kończyn dolnych. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest niewydolność żylna, a także podpowiemy, jak można ją leczyć.

Leczenie żylaków

Początkowe objawy to oczywiście uczucie ciężkości nóg, nocne kurcze mięśni łydek oraz dyskretny obrzęk. W leczeniu wykorzystuje się przeważnie kompresjoterapię oraz leki doustne. Gdy przypadek jest naprawdę poważny to wtedy lekarz może zaproponować pacjentowi zabieg inwazyjny. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych specjalistów, którzy cieszą się dobrą opinią i od dłuższego czasu działają w klinice. Przewlekła niewydolność żylna jest wywołana zastojem krwi w obrębie niektórych naczyń krwionośnych. Potocznie niewydolnosc krążenia określana jest jako Żylaki kończyn dolnych. Należy pamiętać, że brak prawidłowego przepływu krwi oraz przepełnienie naczyń prowadzą do nadciśnienia żylnego. Trzeba dodać, że za występowanie objawów schorzenia odpowiedzialne jest najczęściej nadciśnienie żylne. Główną przyczyną choroby jest przeważnie zaburzony odpływ krwi z kończyny. Może to być efekt niedrożności żył w wyniku zakrzepicy lub uszkodzenia zastawek żylnych.

Choroby żylakowe

Bez wątpienia najczęstsza manifestacją niewydolności żylnej jest choroba żylakowa, która występuje u prawie połowy kobiet w Polsce. Zazwyczaj to młode kobiety skarżą się na występowanie objawów, jakie dają żylaki na nogach. Warto wspomnieć, że wraz z wiekiem rośnie ryzyko rozwoju schorzenia. Czynniki dziedziczne także odgrywają ważną rolę, ponieważ niektórzy ludzie mają genetycznie osłabione ściany żył. Obecnie główną metodą rozpoznawania niewydolności żylnej jest ultrasonografia dopplerowska. Leczenie niewydolności żylnej jest zawsze uzależnione od przyczyny. Wyróżniamy leczenie zachowawcze oraz inwazyjne, czyli zabiegowe. Teraz już wiesz, jak leczyć żylaki kończyn dolnych.