Prosty sposób na piękne paznokcie po hybrydach

Powszechną czynnością wśród kobiet jest wizyta u manicurzystki. Panie w zdecydowanie większym stopniu dbają o swoje dłonie i paznokcie niż panowie i poddają się różnym zabiegom mającym na celu uwidocznienie ich piękna. Jednym z takich zabiegów jest bez wątpienia wykonanie popularnych hybryd.

Hybrydy, czyli prosty sposób na piękne paznokcie.

Dlaczego prosty? Bo można go wykonać nawet samemu – coraz częściej zestawy do wykonywania hybryd są właśnie w naszych domach na naszym wyposażeniu. Lampa UV, LED lub CCFL oraz specjalne lakiery do hybryd w formie zestawów dostępne są już w cenie kilkudziesięciu złotych.

Popularne hybrydy a zdrowe paznokcie.

Mimo iż jest to bardzo prosta, a jednocześnie skuteczna metoda do zachowania pięknych paznokci, które będą przyciągać uwagę, niesie ze sobą pewne konsekwencje. Podczas długotrwałego noszenia hybryd dochodzi do mikrouszkodzeń. Przede wszystkim dotyczą one wysuszania i pozbawiania trwałości płytki paznokcia. Czy można więc odwrócić efekty i mieć piękne paznokcie niekoniecznie z hybrydowym blaskiem? Można! W tym wypadku niezbędna będzie odżywka do paznokci po hybrydach.

Odżywka do paznokci – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto zastanowić się z czego składa się taka odżywka do paznokci. Coraz popularniejsze są takie, których zastosowanie można opisać jako 2 w 1 albo nawet 10 w 1!

Najogólniej trzeba po prostu zastanowić się co do regeneracji potrzebuje paznokieć. Aby regeneracja po hybrydach przy użyciu odżywki do paznokci była prawidłowa, powinna ona być adekwatnie dobrana do typów naszych paznokci. Jeśli samemu nie jest się pewnym co do tego jaką odżywkę należy zakupić, warto zapytać swojej zaufanej manicurzystki czy nawet farmaceuty w aptece. Najogólniej jednak mówiąc, odżywka do paznokci powinna zawierać zawierać wapń, keratynę, pył diamentowy i proteiny jedwabiu.

Czy wszystkie odżywki do paznokci działają tak samo?

Nie – każdy rodzaj ma swoje indywidualne właściwości. Przykładowo jeśli zależy nam na szybkim odroście paznokci, powinniśmy zakupić odżywkę wzbogaconą o ceramidy, krzemionkę i żelazo. Na wzmożoną łamliwość paznokci zaleca się natomiast serum z witaminami E, F, C i B7.

Jak więc widać, odżywka do paznokci po hybrydach może być wzbogacona o różnego rodzaju dodatkowe składniki mineralne wspomagające inne procesy regeneracyjne. Na rynku jest wielu producentów różnego rodzaju odżywek. Przy samym ich wyborze warto zawsze – jeśli nie jest się do końca pewnym – zapytać osoby profesjonalnie się trudniącej kosmetologią odnośnie dopasowania odżywki do potrzeb naszych paznokci.