Nieskazitelna cera, czyli w jaki puder zainwestować

Na polskim rynku kosmetycznym aż roi się od nadmiaru przeróżnych specyfików służących do zrobienia perfekcyjnego make up’u. Zdecydowaną podstawą w tejże dziedzinie okazuje się przede wszystkim puder, który dostępny jest w niesamowicie różnorodnych rodzajach i odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu każda z pań jest w stanie bezproblemowo odnaleźć coś odpowiedniego dla swych potrzeb, zgodnego ze swymi preferencjami i stosownie dopasowanego do cery, jaką posiada. Poniżej prezentujemy skrótową charakterystykę kilku najpopularniejszych typów pudru. Zapraszamy do lektury.

Kolorowy a transparentny

Jak wskazuje na to już samo nazewnictwo tych kosmetyków, puder kolorowy opiera się w swym działaniu na dodawaniu buzi koloru. Jest barwnym specyfikiem, jaki może nieco „wybielić” cerę lub wręcz odwrotnie – przyciemnić jej koloryt. Jeżeli zdecydujemy się na inwestycję w tego rodzaju środek kosmetyczny, powinnyśmy pamiętać o umiejętnym dostosowaniu go do naszej karnacji. Zwróćmy uwagę na to, jaki jest odcień naszej szyi i czy po aplikacji wybranego pudru nie ma w odcieniach pomiędzy nią a twarzą zbyt dużej różnicy w kolorze. Poza tym, warto wziąć pod uwagę fakt czy zamierzamy się w najbliższym czasie opalać, a jeśli tak to od razu zdecydujmy się na ton ciemniejszy kosmetyk. Każde opakowanie z preparatem pudrującym posiada stosowną numerację, która jednoznacznie wskazuje na jego barwę. Im niższa cyfra, tym jaśniejszy odcień kosmetyku w środku tubki.

Drugim wariantem okazują się natomiast warianty transparentne. To z reguły wysokiej jakości puder matujący, jaki nie ma żadnego odcienia, wydaje się być na pierwszy rzut oka po prostu zwyczajnym białym proszkiem, który po na niesieniu na skórę „zlepia się” z nią idealnie, nie odróżniając od naturalnego jej kolorytu. W zakresie tych preparatów można mówić o ogromnej ilości specyfików naturalnych, ekologicznych w swym składzie, które poza tym, że mają dać efekt matowienia buzi, to dodatkowo wykazują szereg właściwości leczniczych. Puder matujący w postaci kosmetyku transparentnego to znakomita forma zastępcza za klasyczny fluid, ale również świetny dodatek uzupełniający makijaż.

W proszku a w kamieniu

Wybierając standardowy puder matujący, pojawia się dylemat – w jakiej postaci wybrać niniejszy kosmetyk? Możliwości są generalnie dwie. Po pierwsze, w grę wchodzi puder sypki, który cechuje się niesamowicie długą historią. Był on doskonale znany już stulecia temu, później na pewien czas wyszedł z użytkowania, a na dziś dzień wydaje się, iż ponownie przeżywa swój renesans. To on wieńczy makijażowe dzieło, dlatego powinien znaleźć się jako obowiązkowy kosmetyk tak każdej kobiety, jak i każdego wizażysty. W odniesieniu do tego pudru matującego pojawia się często termin „półtransparentny”. Wynika to z faktu, iż kiedy naniesiemy go na buzię, widać, że ładnie utrwaliłyśmy make up, ale o ile puder jest dobrze dobrany do naszej karnacji i jej kolorytu, nie powoduje efektu maski.

Nieco inaczej w zakresie konsystencji jest z pudrem matującym w kamieniu, który określa się mianem pudru prasowanego. Utrwala on podkład, ale trzeba uważać, żeby nie stworzyć wraz z fluidem nieestetycznego efektu maski. Niekiedy twarz po jego aplikacji wygląda jak przemalowana. O ile natomiast umiejętnie naniesiemy ten kosmetyk, wyrównamy właściwie koloryt oraz zmatowimy skórę. Ten typ pudru okazuje się pełny pigmentów, dlatego trzeba odpowiednio dopasować jego odcień.

Mineralny a w kulkach

Puder mineralny może skutecznie zastąpić standardowy podkład. To znakomita alternatywa dlatego, że specyfik ten składa się z dobroczynnie działających na skórę minerałów. Często stanowi on połączenie pigmentów koloryzujących oraz wypełniaczy takich jak mika, puder ryżowy, czy też talk. W ostatecznym rozrachunku wychodzi się na tego typu inwestycji dużo lepiej, bo puder mineralny posiada właściwości pielęgnujące.

Jeszcze inną formą omawianego rodzaju kosmetyku kolorowego jest puder w kulkach, który był prawdziwym hitem w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku. Przyniósł on w dziedzinie robienia nawet amatorskiego makijażu istną rewolucję. Najpowszechniejsze są pudry kulkowe w dwóch odcieniach. Tego typu specyfik pozwala na dodanie skórze lekkości oraz właściwe wykończenie make up’u.

Puder matujący kupisz w internetowej drogerii kosmetykizameryki.pl