Lakiery termiczne – najważniejsze informacje

Dzisiaj w wielu salonach kosmetycznych dostępne są hybrydowe lakiery termiczne. Czy warto inwestować w taki manicure? Czym on w ogóle się charakteryzuje? Jak go wykonać? O tym wszystkim powiemy poniżej!

Lakiery termiczne – ogólna charakterystyka

Na początek warto powiedzieć w ogóle trochę o tym, czym są w zasadzie takie lakiery termiczne. Otóż są to lakiery, które zmieniają swoją barwę pod wpływem temperatury. Przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza widoczna jest ich jaśniejsza wersja, zaś poniżej – ciemniejsza.

Skąd się biorą te ciemniejsze i jaśniejsze barwy lakieru? Otóż lakier termiczny standardowo składa się z dwóch kolorów, czasem trzech. Obecnie modne są przede wszystkim dość kontrastowe połączenia, jak np. czerwień i czerń albo mocne barwy jak fiolet i czerń, niemniej jednak nie zabraknie także pastelowych odcieni.

Unikalny efekt french manicure

Jak w zasadzie taki lakier termiczny będzie wyglądał na paznokciu? Otóż warto tu podkreślić, że nasz paznokieć nie ma jednolitej temperatury – jego końcówka zazwyczaj jest chłodniejsza. W efekcie u podstawy paznokcia dominuje jaśniejszy odcień lakieru termalnego, po czym stopniowo przechodzi on w ciemniejszą barwę uzyskując najciemniejszy odcień na końcu paznokcia.

Oczywiście tak będzie wyglądało to w temperaturze pokojowej. Gdy zanurzymy się w chłodnym basenie nasze paznokcie przybiorą jednolicie jaśniejszą barwę, natomiast podczas trzymania kubka z gorącą herbatą będą ponownie ciemniejsze. Warto jeszcze w tym momencie zaznaczyć, że ten sam lakier u dwóch osób może wyglądać nieco inaczej – niektóre osoby mają przecież chłodniejsze, inne cieplejsze dłonie.

Ciekawe aranżacje z lakierami termicznymi

Jak zatem widać – zdecydowanie takie lakiery są dość oryginalne i warto się nad nimi zastanowić. Standardowo kładzie się taki lakier na wszystkich paznokciach, ale…

Warto także rozważyć różne inne warianty. Ciekawą opcją wydaje się położenie lakieru zmieniającego się pod wpływem temperatury tylko na dwa paznokcie – kciuka i palca serdecznego albo np. tylko palca serdecznego. Warto również pomyśleć np. jakimś stempelku, który będzie widoczny tylko w jednej wersji kolorystycznej. Możliwości jest generalnie naprawdę sporo.