Jak odpowiednio używać perfum

Trudno wyobrazić sobie osoby, które nie używają perfum. Dla wielu osób jest to część codziennych przygotowań do wyjścia z domu. Jednak czy do końca zdajemy sobie sprawę w jaki sposób ich używać?

Wybór perfum

Każda z kobiet marzy aby otaczać się zapachem, który idealnie dopełni jej wizerunek. Odnalezienie odpowiedniego zapachu nie jest niestety kwestią łatwą do sprostania. Na szczęście nie jest również rzeczą niemożliwą. Perfumy najczęściej tworzone są na podstawie czterech podstawowych grup kompozycji zapachowych. Mając tą wiedzę teraz należny zastanowić się jakie aromaty są dla nas najprzyjemniejsze, aby znacznie uprościć sobie poszukiwania i jak najszybciej odnaleźć idealne połączenie zapachowe.

Do jednych z najczęściej wykorzystywanych baz perfum należą zapachy kwiatowe, cytrusowe, orientalne oraz szyprowe. Dwa pierwsze idealnie sprawdzą się dla kogoś kto poszukuje zapachów dziewczęcych, delikatnych oraz orzeźwiających. Zapachy orientalne wykorzystujące bardzo często kardamon oraz cynamon oraz nuty szyprowe bez wątpienia przypadną do gusty kobietom poszukującym zapachów bardziej wyrazistych, ciężkich.

Jak odpowiednio używać perfum

Oczywiście nikt nie kwestionuje, że najważniejszy jest odpowiedni dobór zapachu. Jednak nawet najlepsze perfumy francuskie źle aplikowane nie przyniosą dobrego efektu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że poza odpowiednim doborem kompozycji zapachowej ważna jest również dbałość o odpowiednią aplikację perfum. Dzięki temu nasz ulubiony zapach będzie utrzymywał się na naszym ciele przez cały dzień.

Perfumy powinno rozpylać się bezpośrednio na naszą skórę. W wielu znanych filmach można zobaczyć sceny, w których perfumy francuskie rozpylane są przez aktorki na nadgarstkach, zgięciach łokci jak i również miejscach na szyi, które znajdują się bezpośrednio przy tętnicach. Wybór tych miejsc nie jest przypadkowy. Znajduje się przy nich bardzo dużo naczyń krwionośnych, co z kolei powoduje, że są one cieplejsza. Dzięki temu perfumy intensywniej pachną.

Perfumy należy stosować na umytą, osuszoną skórę. Jednak ,aby jak najdłużej utrzymywały się na skórze warto zadbać wcześniej o odpowiednie jej nawilżenie, zapach wtedy utrzyma się na niej cały dzień. Dodatkowym plusem nawilżenia skóry przed aplikacją perfum będzie brak podrażnień. Warto zdecydować się na balsam, który nie charakteryzuje się intensywnym zapachem, aby nie zaburzył woni perfum.