Waga idealna

Dbanie w odpowiedni wygląd, oraz właściwą sylwetkę jest w obecnych czasach koniecznością. Kult zgrabnego ciała oraz ćwiczeń stał się bardzo popularny. Jednak dbanie o odpowiedni poziom wagi to również kwestia zdrowia, o czym każdy powinien pamiętać. Istotne jest właściwe odżywianie oraz ruch i ćwiczenia.

Od czego zacząć?

Wiele osób zastanawia się, od czego zacząć odchudzanie i dbanie o właściwą sylwetkę. Pierwszym krokiem jest naturalnie podjęcie aktywności fizycznej oraz dieta. Z aktywnością zazwyczaj nie ma problemu, można iść na basen, rower czy siłownię lub skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Z dietą bywa różnie. Wielu osobom, które mają problemy z wagą, dieta kojarzy się bardzo negatywnie. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty dietetyka, który wesprze cały proces i będzie udzielał odpowiednich wskazówek korygujących.

Dieta diecie nie równa

Sukcesem każdej diety jest odpowiednio dobrany bilans kaloryczny i zapotrzebowanie danej osoby na makroskładniki. Bardzo pomocny w ustaleniu tych parametrów będzie Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.Od takich wyliczeń powinien zacząć każdy, nie zależnie czy zrobi to samodzielnie, czy z pomocą specjalisty.

Dzięki wiedzy o właściwym zapotrzebowaniu kalorycznym można odpowiednio pracować nad własną sylwetką, czy w planie jest przybranie masy, schudnięcie czy utrzymanie prawidłowej wagi.

Jak działa kalkulator zapotrzebowania kalorycznego?

Do przeliczenia odpowiedniego zapotrzebowania należy podać kilka istotnych parametrów, według zamieszczonego wzoru. W kalkulator zapotrzebowania kalorycznego należy wpisać poziom aktywności fizycznej. Tutaj należy uwzględnić, jak dużo ruchu ma dana osoba każdego dnia.

Na ostateczny wynik ma również wpływ płeć, wiek, aktualna waga, oraz wzrost. Im bardziej zaawansowany kalkulator zapotrzebowania kalorycznego, tym bardziej precyzyjny wynik końcowy.Rezultatem pomiarów powinna być ilość kalorii oraz ilość makroelementów, którą należy przyjmować, aby osiągnąć zamierzony cel.