Dlaczego warto przygotować śliwki w occie winnym?

Obecnie, gdy praktycznie nikogo już nie dziwią różnego rodzaju eksperymenty kulinarne dostrzegalny jest trend wśród kucharzy, który polega na powrocie do tradycyjnej kuchni. Ogromnym atutem takiego rozwiązanie jest nie tylko dostępność produktów, ale również ich bardzo wysoka jakość. Jedną z potraw, na którą warto zwrócić uwagę będą śliwki w occie winnym

Owocowe zdrowie

Zdecydowana większość osób nie zdaje sobie sprawy, że śliwki mają ogromną ilość minerałów i witamin. Śliwki w occie winnym są również doskonałym sposobem na dostarczenie organizmowi odpowiednich witamin przez cały rok, a szczególnie w zimowych okresach, gdy jest zdecydowanie mniejszy dostęp do świeżych owoców. Śliwki są bowiem bardzo bogatym źródłem witaminy C, E oraz A. Zawierają także bardzo dobroczynne minerały, do których koniecznie trzeba zaliczyć fosfor, żelazo, wapń i magnez. Trzeba również pamiętać, że śliwki są niezwykle bogate w antyoksydanty.

Można za ich pomocą w bardzo prosty sposób uzupełnić niedobory związane z witaminą B. Nie wszyscy mają także świadomość, że śliwki w occie winnym będą świetną potrawą dla osób zmagających się z problemami gastronomicznymi. Spożywanie takiego dania nie tylko wspomoże procesy trawienne, ale również zapobiegnie ewentualnym zaparciom. Nie można także zapomnieć, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób planujących obniżyć zły cholesterol we krwi.

Bardzo prosty przepis

Oczywiście osoby, których celem jest przygotowanie omawianych śliwek w occie winnym muszą wcześniej zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu przynajmniej przez kilka dni. Warto mieć świadomość, że sam proces nie będzie czasochłonny, jednak ze względu na cały proces powstawania, można się cieszyć niesamowitym smakiem tej potrawy. Sam przepis jest nie tylko bardzo prosty, ale możliwe jest również jego modyfikowanie według swojego uznania i upodobań. Potrzebnych będzie 3 kg owoców (koniecznie umytych), a także 200 ml octu winnego, 1 kg cukru, butelki czerwonego wina (zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wino półwytrawne). Konieczne będzie także zaopatrzenie się w różne dodatki, do których trzeba zaliczyć płatki migdałowe, goździki, skórki pomarańczy czy goździki. Wspomniane przyprawy będą w stanie sprawić, że w efekcie końcowym powstanie niesamowity i wyjątkowy smak śliwek w occie winnym.