Lipoliza iniekcyjna – ogólny przebieg zabiegu

Wyszczuplenie ciała wcale nie musi się wiązać z restrykcyjnymi dietami i zajeżdżaniem się na siłowni. Jeżeli oczekuje się szybkich efektów, wygodniej jednak skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej. Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem szczególnie inwazyjnym, a mimo tego potrafi pięknie modelować sylwetkę.

Dla kogo?

Gwoli wyjaśnienia na początek trzeba powiedzieć o tym, że mimo swojej wysokiej i potwierdzonej skuteczności lipoliza nie jest magicznym remedium na otyłość drugiego czy trzeciego stopnia. Stosuje się ją raczej w przypadku posiadania niewielkich problemów z wagą.

Lipolizy iniekcyjnej raczej nie wykorzystuje się zatem w celach typowo odchudzających, bo nie taki jest jej cel, a jedynie do modelowania i upiększania sylwetki. Może ona doprowadzić do usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała. Zabieg polecany jest osobom mającym niewielkie mankamenty związane z figurą, które mimo wszystko chcą tych mankamentów się pozbyć.

Jak to działa?

Słowo iniekcyjna wskazuje na konieczność wykonania nakłuć. To właśnie dzięki nim można wprowadzić pod skórę konkretne substancje, aplikowane w formie zwykłych zastrzyków, które docierają stopniowo do komórek tłuszczowych i prowadzą do ich rozbijania, by następnie występujący w nich tłuszcz przedostał się do krwi i został rozłożony, a później już tylko naturalnie wydalony z organizmu.

Podczas przeprowadzania lipolizy iniekcyjnej dochodzi do wystąpienia delikatnego stanu zapalnego. Wywołuje się go jednak celowo, więc jest to proces kontrolowany, który ma zmotywować organizm do samodzielnego usunięcia niechcianego tłuszczyku.

Czy to boli?

Lipoliza iniekcyjna dla wielu pacjentów mogłaby okazać się częściowo bolesna, dlatego też zawsze przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim podaniu środka znieczulającego. Lekarz sprawdza, czy pacjent rzeczywiście nie odczuwa żadnego dyskomfortu i dopiero wtedy przechodzi do głównej części zabiegu.

Skutkami ubocznymi, występującymi po przeprowadzonej lipolizie iniekcyjnej, najczęściej są lekkie zaczerwienienia, niewielkie siniaczki oraz mały obrzęk. Objawy mijają samoistnie po paru dniach. W przypadku gdy są one nasilone, lekarz może przepisać pacjentowi mocniejsze środki antyhistaminowe i środki przeciwbólowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.