Niegdyś lumpeksy kojarzył się z miejscami, do których chodzili ludzie, których nie stać na ubrania ze sklepu. Ceny ubrań w lumpeksach są zdecydowanie niższe niż tych ze sklepowych półek, ale ranga second-handów zdecydowanie wzrosła w ostatnim czasie. Nie jest to już tylko miejsce dla osób niemajętnych, ale też i dla tych, którzy lubią modowe eksperymenty.
Zalety kupowania z lumpeksach
Lumpeksy to miejsca, w których można znaleźć naprawdę ładną i dobrej jakości odzież za dosłownie kilka złotych. Kupowanie w second-handach daje nam możliwość kupienia naprawdę sporej ilości ubrań bez wydawania majątku.
Dostawcy odzieży używanej regularnie dostarczają do lumpeksów naprawdę pokaźne stosy ubrań w różnych stylach, z przeróżnych modowych epok, a często także i tych od największych światowych projektantów.
Wady kupowania w lumpeksach
Wiele osób wzdryga się na samą myśl o noszeniu ubrań po kimś. Dla wielu będzie to coś co wzbudza niemiłe emocje, dla innych coś absolutnie normalnego. Ubrania w lumpeksach są odkażane specjalnymi środkami, przez co ich zapach może nie zachęcać. Niemniej jednak wystarczy wyprać zakupione ubrania w zapachowym płynie, a nieprzyjemny zapach środka odkażającego ulotni się.
Second-handy to sklepy, które zwykle mają imponujące rozmiary. Dostawcy odzieży używanej oraz pracownicy lumpeksu nie zawsze nadążają nad skrupulatnym katalogowaniem odzieży, przez co często są one rzucane w nieładzie po całym sklepie. Oczywiście klienci też nie są w tym przypadku bez winy.
Aby znaleźć odzieżową perełkę w lumpeksie, trzeba poświęcić trochę czasu. Dla jednych spędzenie całego dnia w lumpeksie to ogromna rozrywka. Są jednak i takie osoby, które nie lubią poświęcać czasu na wyszukiwanie ładnych ubrań.
Czy sklep z używaną odzieżą to dobry sposób na biznes?
Prowadzenie sklepu z używaną odzieżą to bardzo dochodowy biznes. Moda na robienie zakupów w lumpeksach, lansowana przez szafiarki, instagramerki i wszelkiego rodzaju celebrytki, przyczynia się do tego, że handel odzieżą z drugiej ręki kwitnie.
Oczywiście, aby prowadzić dobrze prosperujący second-hand należy zarejestrować działalność, znaleźć idealny lokal i dobrych dostawców odzieży używanej. Nie można też zapominać o odpowiedniej promocji takiego miejsca.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.