Łysienie to już nie jest problem

Dla wielu kobiet łysiejący mężczyzna jest znacznie bardziej męski od tego z bujnymi, gęstymi włosami. Sami mężczyźni jednak równie często uważają, łysienie za defekt urody, symptom starzenia i utraty powodzenia u płci przeciwnej. Od wieków mężczyźni przykładali wielką wagę do swojego owłosienia. W przeszłości korzystali z usług wyspecjalizowanych balwierzy i fryzjerów, którzy dbali o ich włosy i układali je. Często zwłaszcza ci lepiej sytuowani zakładali ogromne peruki ukrywające rzadkie włosy.

Współczesny mężczyzna i jego fryzura

Mężczyźni żyjący w XXI w. nie zadowalają się półśrodkami. Nie dla nich peruki, zaczeski i tupeciki. Panowie korzystają z usług dobrych fryzjerów nie rzadziej od kobiet i coraz częściej wybierają dobre kosmetyki do włosów. Niestety nie zawsze to wystarcza. Z upływem lat nawet najbardziej gęste włosy rzedną, a na skroniach i czubku głowy pojawiają się łyse place. Gdy przestają działać kosmetyczne specyfiki trzeba zadziałać radykalnie.

Metody przeszczepu włosów

Choć decyzja o poddaniu się zabiegowi medycyny kosmetycznej nie jest prosta, wielu mężczyznom wydaje się ostatecznym rozwiązaniem. Czasem przeszkodą jest strach przed bólem i zabiegiem chirurgicznym oraz cena zabiegu. Na szczęście współczesne metody przeszczepu włosów są mało inwazyjne, a czasem, gdy jest to przeszczep włosów metodą FUE wręcz nieinwazyjne. Transplantacja włosów wymagająca zabiegu chirurgicznego polegającego na wycięciu kawałka skóry z tyłu głowy i przeszczepieniu mieszków włosowych w miejsca z ubytkiem owłosienia nosi nazwę nazwę FUT Po zabiegu pozostaje kilkumilimetrowa blizna.

Przeszczep włosów FUE polega na pobraniu mieszków włosowych za pomocą nowoczesnego specjalistycznego narzędzia, które nie uszkadza skóry głowy. Dzięki temu przeszczep włosów metodą FUE jest znacznie bezpieczniejszy, nie powoduje dyskomfortu. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i po tygodniu pacjent dochodzi do pełnego zdrowia. Zazwyczaj włosy pobiera się z głowy pacjenta, jednak możliwy jest także przeszczep włosów fue z innych partii ciała człowieka.

Kto może poddać się zabiegowi?

Transplantacja włosów, choć utarło się, że przeprowadza jest u mężczyzn, może być wykonywana także u kobiet, które choć rzadziej, jednak też bywają dotknięte łysieniem. W uzasadnionych przypadkach zabiegi wykonuje się u dzieci.Przeciwwskazaniami do przeszczepu włosów są m.in. cukrzyca, nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego.