Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Każda z nas pragnie, by jej skóra była jedwabiście gładka, nie tylko jeden dzień po wykonaniu tradycyjnej depilacji. Standardowa, tradycyjna depilacja staje się uciążliwa, szczególnie, gdy zależy nam na gładkiej skórze przez cały rok. Z pomocą przybywa coraz bardziej znana i popularna depilacja laserowa.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej – czy istnieją?

Warto mieć świadomość, że nie każda z nas zostanie zakwalifikowana do zabiegu depilacji laserowej. Istnieje szereg przeciwwskazań do tego zabiegu medycyny estetycznej. Warto je poznać, by wiedzieć czy zostaniemy zakwalifikowani przez lekarza medycyny estetycznej do tego zabiegu. Każda pacjentka przechodzi wizytę u lekarza specjalisty, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu wyklucza przeciwwskazania i daje zielone światło do przeprowadzenia tego zabiegu.

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Warto wiedzieć, że stosowanie kosmetyków o działaniu uwrażliwiającym na promieniowanie słoneczne (UV), na przykład powszechnie wykorzystywanych w leczeniu łuszczycy psolarenów jest ważnym przeciwwskazaniem do zabiegu, ponieważ takie leki mogą nasilać podrażnienia i uszkodzenie skóry podczas depilacji laserowej. Z właśnie tego względu warto informować lekarza kwalifikującego o wszystkich przyjmowanych przez nas lekach. Innym przeciwwskazaniem jest na przykład stan zapalny skóry oraz choroby zapalne skóry takie jak łuszczyca, zaostrzenie atopowego zapalenia skóry, czy na przykład liszaj płaski, ponieważ po zabiegu depilacji laserowej może dojść do zaostrzenia i nawrotu choroby.

Inne, bardzo ważne przeciwwskazania do depilacji laserowej

Warto poznać pozostałe przeciwwskazania. Jest to także ciąża i karmienie piersią, choroby przewlekłe takie jak zaawansowana niewydolność serca, stan po poważnych zabiegach operacyjnych czy nieuregulowane nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca. Jeśli chodzi o ciążę, to nie znane są obecnie skutki jakie może wywołać depilacja, dlatego nie wykonuje się jej rutynowo, ponieważ nie znamy działań niepożądanych i jej wpływu na matkę oraz płód.

Tak samo nie jest znany wpływ lasera na laktację i proces karmienia piersią. Takie badanie nie są wykonywane ze względów etycznych, dlatego świat medycyny estetycznej nie ma wiedzy na ten temat. Warto na wizycie kwalifikacyjnej powiedzieć o wszystkich swoich chorobach przewlekłych, by lekarz miał pełny obraz naszego stanu zdrowia i mógł nas prawidłowo zakwalifikować do tego zabiegu, który mimo, że jest dość prosty, to wymaga spełnienia szeregu warunków.