Wybór odpowiedniego fotela fryzjerskiego

Niemal każdy człowiek przynajmniej kilka razy w roku chodzi do fryzjera. Jednak obcinanie włosów czy ich farbowanie nie będzie przyjemne, jeżeli fotel fryzjerski okaże się mało wygodny i funkcjonalny. W niniejszym tekście opiszemy najważniejsze cechy takiego elementu wyposażenia zakładu barberskiego.

Modele o odpowiednich parametrach i właściwościach

Fotel, na którym siadają klienci, powinien zapewniać im pełny komfort. Nie może być w żadnym wypadku siedzisko przypominające to stawiane w mieszkaniu. Kiedy mówimy o fotelu fryzjerskim, mamy na myśli specjalistyczny mebel. Jego konstrukcja umożliwia nawet mniej doświadczonemu fryzjerowi wydajną pracę bez ciągłego schylania się – swobodę w trakcie strzyżenia,

Dobry, trwały sprzęt tego typu jest czymś więcej niż krzesłem. Charakteryzuje się inną wielkością i wagą. Poza tym ma funkcję, jaką jest hydrauliczna regulacja wysokości, a także opcję blokady w danym położeniu. Do tego należy wspomnieć o takich kwestiach, jak: funkcja pozwalająca na obracanie, podstawa w postaci kółek czy detale w formie podpórek na nogi oraz podłokietników.

Nie bez znaczenia jest też samo wykończenie fotela. Najlepiej, jeśli będzie on wykonany z ekologicznej skóry. Wtedy okaże się łatwy w czyszczeniu i nie wchłonie wilgoci. Warto też zwrócić uwagę na wygląd – jego kolor powinien pasować do ogólnego wystroju salonu.

Tańszy fotel fryzjerski

Oczywiście im taki fotel będzie bardziej wyposażony, tym jego cena wzrośnie. Jednak, czy zawsze trzeba wydawać wiele tysięcy złotych na jego zakup? A może opłaca się wybrać model od mniej znanego producenta, charakteryzujący się okrojoną liczbą funkcji?

To jest dobry pomysł, ale tylko w przypadku, kiedy dopiero właściciel zakładu fryzjerskiego otworzył swoją działalność. Tani Fotel fryzjerski ma wady i nie jest tak wygodny (brak odchylanego oparcia), ale mimo to warto w niego zainwestować. Z czasem na pewno się popsuje i podrze, ale wtedy zgromadzimy tyle funduszy, że bez problemu nabędziemy nowoczesny model.

Egzemplarz używany

Jest jeszcze jedna możliwość. Dostępny w profesjonalnych sklepach tańszy model można zamienić na siedzisko używane. Ów fotel fryzjerski musi być jednak odpowiednim stanie, aby nadawał się do używania. Klient nie może się w nim przecież zapadać albo nagle poczuć dyskomfort spowodowany samoczynnym obniżaniem spowodowanym niesprawnym mechanizmem hydraulicznym. Byłoby to również niebezpieczne, gdyż fryzjer zraniłby klienta nożyczkami.

Co więcej, należy dokładnie przyjrzeć się, czy w poszyciu takiego fotela fryzjerskiego nie ma chociażby niewielkich pęknięć. Jeśli jakiekolwiek będą zauważalne, to lepiej zrezygnować z zakupu. Nie dość, że estetycznie mebel będzie się prezentował bardzo brzydko, to jeszcze ciężko będzie usunąć resztki włosów.