Leczniczy masaż w Warszawie – czym jest? Kto powinien z niego skorzystać? Jak może wpłynąć na nasze życie? Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdują się poniżej.
Leczniczy masaż w Warszawie – czym jest?
W dzisiejszych czasach jest wiele różnych rodzajów masaży. Jednak my skupimy się na jego jednym odłamie, zdawałoby się jednym z ważniejszych – leczniczym. Dlaczego? Dlatego, że masaż leczniczy niewątpliwie odgrywa ważną rolę w życiu niejednego człowieka.
Masaż leczniczy jest to rodzaj masażu, polegający na uciskaniu, ugniataniu, ściskaniu, głaskaniu i skręcaniu poszczególnych partii ciała. Jaki jest cel takiego dotyku? Przede wszystkim wywołanie stanu odprężenia i zrelaksowania. W głównej mierze chodzi o to, by spięte mięśnie rozluźniły się, dając ukojenie w przewlekłym bólu, który towarzyszy nie tylko sportowcom i ludziom starszym ale coraz częściej osobom młodym: kierowcom, pracownikom biurowym, nauczycielom, lekarzom czy sprzedawcom w sklepach. Niestety w większości przypadków, nikt podczas pracy nie zastanawia się, czy przyjmuje odpowiednią pozycję. A kręgosłup wszystko „zapamiętuje” i skrupulatnie „zapisuje”. Efekt niestety jest opłakany. Skrzywienia, bóle, garby. Na szczęście wszystko da się wypracować właśnie masażami leczniczymi.
W czym pomoże masaż?
Masaż, jeżeli wykonywany jest regularnie, może doprowadzić człowieka do stanu sprzed kontuzji czy bólu. Odpowiednie uciskanie pozwala tak jakby nakierować mięśnie i stawy na dobre tory. Dzięki masażowi, człowiek może powrócić do prawidłowej postawy. Może pozbyć się bólu. Może zacząć normalnie funkcjonować. Jednak czy sama regularność pomoże? Nie koniecznie. Jeżeli prostą, odciążającą postawę będzie przyjmować się jedynie podczas godzinnej sesji w gabinecie fizjoterapeutycznym a po powrocie do domu czy pracy, dalej będzie się zachowywało tak samo, to niestety efektów nie będzie żadnych. Takie zachowanie jest jedynie stratą czasu i pieniędzy. Co zatem robić, by efekty były długotrwałe i zadowalające?
Masaż w Warszawie – zalecenia po
Bezpośrednio po przeprowadzonym masażu kręgosłupa zaleca się założenie specjalnego usztywnienia. Może to być na przykład w postaci bandaży elastycznych lub specjalnego pasa. Czas trwania takiego usztywnienia uzależniony jest od rodzaju bólu i jego natężenia. Zwykle zaleca się stosowanie usztywnienia przez około pięć dni zwłaszcza, gdy w tym czasie może wystąpić ryzyko ponownego narażenia kręgosłupa na przeciążenia typu: schylanie się, dźwiganie, długotrwale siedzenie i tym podobne.